Advert
Advert
Advert

Kafede başörtü skandalı!

Başörtülü bir kadın ile eşi, Lulu's adlı restorana girmek istedi. Ancak etten duvarla karşılaşan çift, 'Bugün kapalıyız' denilerek kapı dışarı edildi...

Kafede başörtü skandalı!
Kafede başörtü skandalı!
İstanbul'un en gözde semtlerinden Bebek'te "türban krizi" çıktı. "Lulu's" adlı mekan, başörtülü müşterisini içeri almadı. 1940'ların Amerikası'nı aratmayan skandal, önceki gün patlak verdi.
'NEDEN' DİYE SORDU
Elif K.A. ve Cengiz A. çifti, Bebek'te yürüyüş yaparken "Lulu's" adlı restoranda birer kahve içmek istedi. Restoranın koruması ise genç çifte kendilerini içeri alamayacağını söyledi. Etten duvarla karşılaşan çift ise neye uğradığını şaşırdı. Eşi başörtülü olan Cengiz A. korumaya, "Bizi neden içeri almıyorsunuz?" diye sordu. Güvenlik ise "Kapatıyoruz" dedi. Bunun üzerine adam, "Her gün geç saatlere kadar açıksınız" diye ısrar edince, güvenlik bu kez "Bugün böyle" cevabını verdi. Türbanlı Elif K.A. ise "Yalan söylemeyin. Açık açık başörtülü insanları istemediğinizi söyleyin" dedi. Güvenlik görevlisi bu sözler üzerine, "İşletme kuralı gereği, sizi içeri alamıyoruz" diye konuştu.
İŞLETME ÇARK ETTİ
Mekandan ayrılan çift, daha sonra Lulus'un işletme müdürünü aradı. Müdür "Başörtülünün Ramazan'da içkili yerde ne işi var ki. Kasıtlı olarak olay çıkarmak istiyorsunuz" diye çıkıştı. Bunun üzerine çift "Madem öyle, bir daha mekanınıza gelelim. Bakalım bizi ağırlayacak mısınız?" teklifinde bulundu. Bunun üzerine Lulu's, çifti misafir etmeyi kabul etti.
'AYRIMCILIK'
Mekanına türbanlı kadını almayan Lulu's, Twitter'de gündem konusu oldu. İşte yorumlar:
NEGRO diyen futbolcuya ayrımcılık yaptığı için ceza ver.
Vatandaşına siyah muamelesi yapan Lulu's'a ses çıkarma!
BEN de geçen sene bas bas bağırdım, 'Lulus'a gittik almadılar' diye...
'YOK CANIM' diyenlere...Lulu's ayrımcılık yapıyor.
BU olay, Lulu's'ta yaşanan ilk başörtülü almama olayı değil.
AYRIMCILIĞA son vermeliyiz.
RAMAZAN gecesi başörtülünün barda işi olmaz sanırım...
Kaynak: TAKVİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı