Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kadro alan işçiler mevlit verdi

Kadro alan işçiler mevlit verdi

Diyarbakır'da 5 yıla aşkın süren mahkeme sonucu kadro alan karayolları işçileri sevinçlerini verdikleri mevlit ile pekiştirdiler.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 17:23
Kadro alan işçiler mevlit verdi

Diyarbakır’da toplam 600’e yakın karayollu işçisi mahkeme kararı ile kadro aldı. Diyarbakır 1 No’lu Yol İş Sendika Başkanı Bülent Yentürk,kadroya alınan işçilerin sevinçlerini verdikleri mevlit ile pekiştirdiğini söyledi.

Mahkeme kararı ile kadroya alınan işçiler, özel bir düğün salonunda mevlit verdi.Düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Okunan Kur’an’ı Kerim’den sonra kısa bir konuşma yapan Diyarbakır 1 No’lu Yol İş Sendika Başkanı Bülent Yentürk, 5 yıla aşkın bir süre zarfında mahkeme sonucuyla 600’e yakın karayolları işçisinin kadroya geçtiğini belirtti.

5 yıla aşkın hukuk mücadelesi verdiklerini belirten Diyarbakır 1 No’lu Yol İş Sendika Başkanı Yentürk, taşerondan kadroya geçmeyle ilgili mahkemenin 19 Ekim 2015 tarih itibariyle arkadaşlarının kadroya geçtiğini söyledi.

Yentürk, 32 kişinin daha kadro aldığını ifade ederek, “Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğünce kadroya geçen arkadaşlarımızın sayısı 600’e ulaşmıştır.  Yol İşi’n 5 yıla aşkın vermiş olduğu hukuk mücadelesinde 25 trilyona yakın para, emek ve alın teri mevcuttur.” dedi

Hatırlanacağı üzere, Yol – İş Sendikasının girişimiyle işçiler dava açarak, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde 6 bin 500 işçi açtıkları davalar ile karayolları işçisi olduklarını mahkeme kararıyla onaylamışlardı. (Emrah Deniz/M. Sıddık Bilge-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com