Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye KADİR TOPBAŞ'IN KARAR VAKTİ

KADİR TOPBAŞ'IN KARAR VAKTİ

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 09:12
KADİR TOPBAŞ'IN KARAR VAKTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kızının paralel yapının en kritik isimlerinden Ömer Faruk Kavurmacı ile evli olması gözleri Başkan Topbaş’ın üzerine çevirdi.

Paralel yapının darbe girişimine maruz kalarak kendisine yönelik büyük bir kumpasın hedefi olan  Başbakan Erdoğan’ın bu yapıyla kararlı mücadelesine rağmen, Ak Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın damadından dolayı yarattığı “zaafiyet” tartışılıyor.

Topbaş’ın damadı Kavurmacı ailesinden. Aydınlı grubunun sahibi. Pierre Cardin, Cacharel, U.S. POLO ASSN, KoruFlorya, Solarkent, Aymerkez gibi marka ve projeler bu aileye ait.

HAKAN ŞÜKÜR’ÜN İSTİFA SÜRECİNDE ADINI BİR KEZ DAHA DUYDUK

Kavurmacı ailesinin Pensilvanya’nın en güvendiği isimlerin başında yer aldığı biliniyor. Hatta Pensilvanya’nın Türkiye’de kritik isimlere ve hedeflere aktaracağı mesajların Kavurmacı ailesi üzerinden verildiği de iddia ediliyor. Kavurmacı ailesinin adı özellikle Hakan Şükür’ün Ak Parti’den istifa sürecinde gündeme gelmişti. Şükür’ün, Pensilvanya’dan gelen mesajı değerlendirmek üzere gittiği İstinyepark’taki bir buluşmasında cemaatin sponsorlarından Ahmet Said Kavurmacı da vardı. Kavurmacı’nın Gülen’e Ankara’da saray yaptıran işadamı Akın İpek’e 1 Ocak tarihinde attığı “AdamsınAkınİpek abimiz, sadece gerçekleri yazdığın BUGÜN’ü herkese tavsiye etme ZAMANıdır” mesajı da gündeme gelmişti. Kavurmacı 29 Ocak’ta ise Twitter’da Gülenle ilgili açılan “GülenTürkiyeninİtibarıdır” başlığının altına şu mesajları yazmıştı:

“ Allah’a şükrediyoruz, dünyanın saygı duyduğu bir Âlim’e sahip olduğumuz için. Muhterem #GülenTürkiyeninİtibarıdır. “Öğrenip öğretmeyi ihmal edenler, hayatta olsalar dahi ölü sayılırlar” diyen Muhterem Fethullah #GülenTürkiyeninİtibarıdır.”

DAMADIN PARALEL YAPIYA HİZMETİNİN ŞOK GÖRÜNTÜLERİ

İşte böylesine Gülen örgütüyle derin bir bağı olan Kavurmacı ailesinden damat sahibi olan Kadir Topbaş’ın paralel yapıyla mücadelede durduğu yer ve ilişkileri de artık rahatsızlık oluşturmaya başladı. Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın sahibi olduğu ve daire fiyatlarının 4 milyon liraya kadar çıktığı bilinen Koru Florya’dan elde edilen şu görüntüler damatla Gülen örgütünün derin bağını gözler önüne serdi:

Her köşede paralel yapını gazeteleri Zaman ile Bugün’ü yerleştiren Kavurmacı’nın yine bu gazetelerin iyi bir reklam vereni olduğu da biliniyor.

TOPBAŞ’IN KARAR VAKTİ

Yine bu ilişkiler doğrultusunda Gülen örgütünün İstanbul’da Sarıgül’ü desteklediği düşünülürse Topbaş’ın damadının da kayınpederinden yana mı oy kullandığı yoksa Pensilvanya’nın talimatıyla Sarıgül’e mi destek verdiği ayrı bir tartışma konusu.

Başbakan Erdoğan’ın artık bir devlet meselesi haline gelen paralel örgütle ilgili kararlı mücadelesinde Topbaş’ın liderini yalnız bıraktığı şüphesi ağır basmaya başladı. Ayrıca Topbaş’ın hangi tarafta durduğu, damadının paralel ilişkileri konusunda nasıl bir tutum takınacağı da merak ediliyor.

Topbaş’ın böylesine paralel yapıyla iç içe geçmiş ilişkilere sahip damadıyla siyasi davası arasında yol ayrımında kalıp kalmayacağı da merak konusu.

Bu arada Topbaş’ın paralel aile ilişkilerinden dolayı mı bu meseleyle ilgili sessiz kaldığı, bu konuda hiçbir zaman rengini belli etmemesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Topbaş’ın damadıyla ilgili ticari ilişkileri de basında zaman zaman tartışma konusu oldu. Özellikle kayınpederinin belediye başkanlığı döneminde inanılmaz bir yükseliş gösteren Kavurmacı’nın bu durumu yine Başkan Topbaş’ın paralel örgüte karşı zayıflık göstermesinin nedenlerinden mi bilinmiyor. (Medyagündem)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com