Reklamı Geç
Advert
Advert

Kadınlardan el işi sanatları ve ebru sergisi

Şanlıurfa Valiliği Ulubatlı Kadın Kültür Merkezinin Düzenlenmiş Olduğu Ebru Sanatı Ve El Sanatlarının Sergisini Belediye Sergi Salonunda açıldı.

Kadınlardan el işi sanatları ve ebru sergisi
Kadınlardan el işi sanatları ve ebru sergisi

Şanlıurfa Valiliği Ulubatlı Kadın Kültür Merkezinin Düzenlenmiş Olduğu Ebru Sanatı Ve El Sanatlarının Sergisini  Belediye Sergi Salonunda açıldı.
Ulubatlı Kadın Kültür Merkezi Ebru Sanatı Ve El Sanatları sergisinin açılışına ŞanlıurfaValisi Celalettin Güvenç, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Belediye Başkan Yarımcısı Fevzi Yücetepe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, milli eğitim müdürü Metin İlci, AK PArti İl Başkan Yardımcıları Yeter Tuncay, Nusret Urmak, Kadın kültür merkezi öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.
Şanlıurfa Valisi Celalettin  Güvenç, sergiyi gezdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada ” SODES Projesi’nin ilimizde ciddi bir şekilde uygulamalarını yapıyoruz. Bu kapsamda mahallelerde 40 tane kadın kültür merkezimiz var. Bu kültür merkezlerimiz hem bir yandan mesleki berecilerini, el yeteneklerini geliştirmeye çalışırken diğer yandan okul çağındaki çocuklarımızın da SBS ve ÖSS kurslarına hazırlık çalışmaları yapıyoruz. Şimdi de sezon sonuna geliyoruz. Bu anlamda da artık meyveleri toplama zamanı.Öğretmenlerimiz ve kursiyer kardeşlerimiz, çok güzel ürünler üretmişler” dedi.
Ulubatlı Kültür Merkezi Sorumlusu Gülcan Bebe “şuanda birimizde 5 tane kursumuz var okuma yazma, el sanatları, ebru, bilgisayar, kuaförlük bugün burada Ebru sanatı ve el sanatı kursiyerlerin ürünleridir. Ebru sanatının ürünlerini sokak çocuklarını yaptığımız satışları oraya bağışlayacağız" dedi
serginin bir hafta boyunca açık kalacağı öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı