Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Kadınlar özgürlük adı altında köleleştiriliyor"

"Kadınlar özgürlük adı altında köleleştiriliyor"

VAN - Günümüzde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayanların 'kadına özgürlük' adı altında kadınları köleleştirdiklerini dile getiren Din Gönülleri İlim İrfan Derneği Başkanı Hamide Donmuş, kadınların en çok İslam'la değer kazandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2016 Pazartesi 08:04

Günümüzde bazı yapıların ‘kadınlara özgürlük’ safsatası adı altında kadınları ahlaksızlaştırdığını ve köleleştirdiğini söyleyen Din Gönülleri İlim İrfan Derneği Başkanı Hamide Donmuş, Kadınların değerini İslam’dan önce, İslam’dan sonra ve Ahir Zaman olmak üzere üç sınıfta değerlendirdi.

İslam’dan önce kadınların cahil yaşadıklarını, kadınların ve kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüklerini, köle olarak pazarlarda satıldığını hatırlatan Donmuş,

Peygamber Efendimiz döneminde İslamiyet'in gelişi kadınların büyük bir değer gördüğünü ve tüm haklarının yeniden iade edildiğini söyleyen Donmuş,  "Ahir zamanda yani günümüzdeki kadınlara gelince; kadınların kendilerini kolay bir şekilde ifade ettiğini görüyoruz. Kadınlar bu dönemde iş hayatına girdiğini, kimileri tarafından dışlandığını da görüyoruz. Kadınların İslam’dan öncesini, sonrasını ve ahir zamandaki durumunu değerlendirdiğimiz zaman; en çok İslam’la değer kazandıklarını net bir şekilde görüyoruz." dedi.

"Bazı yapılar kadınları ‘özgürlük’ adına kadınları sokaklara çıkarırlar"

İslam’a bağlı bir kadının ailenin ve toplumun manevi değerlerini koruduğunu ifade eden Donmuş, "Hangi zaman olursa olsun her şeyden en önemlisi Allah’ın kadınlara ne emrettiğini bilmektir. Bugün İslam’a bağlı bir kadın, ailenin ve toplumun manevi değerlerini koruyan bir öğretmendir. Bugün bazı yapılar kadınları ‘özgürlük’ adına kadınları sokaklara çıkarırlar. Yine bu yapılar medyalarını kullanarak, şiddet gören bir kadını fotoğraflı bir şekilde haber yaparak toplumu ve diğer kadınları kışkırtmaktadırlar. Bu yapıların amacı; kadınları maneviyattan uzaklaştırmak, toplumu ahlaksızlaştırmak için oynadıkları bir oyun olduğunu görüyoruz." diye konuştu.

"Kadının özgürlüğü kendi evidir"

Kadınların özgürlük safsatası adıyla meydanlara inip, İslam namına uygun olmayan hal ve hareketleri sergilemesinin özgürlük olmadığına işaret eden Donmuş, son olarak şu ifadeleri kullandı:

"Kadının maneviyatında sokağa çıkmak gibi bir özgürlük şekli yoktur. Kadının özgürlüğü kadının evidir. Kadının asıl özgürlüğü, yetiştirdiği çocuğu, yetiştirdiği gençlik ve yetiştirdiği toplumdur. Yoksa kadının özgürlük namına meydanlara inip, İslam namına uygun olmayan hal ve hareketleri sergilemesi özgürlük değildir. Günümüzde kadınların özgürlük safsatası adıyla yola çıktığını ve tesettürden uzak bir hayat yaşadığına şahitlik etmekteyiz. Bazı kadınlar ise tesettür biçimiyle, Peygamber Efendimiz’in (sav) yasakladığı biçimde bir tesettürle takınıyorlar. Ne yazık ki ahlaksız yapıların oyununa gelen kadınların, özgürlük adı altında köleleştiklerini görüyoruz." şeklinde konuştu. (Yılmaz Sönmez- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com