Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için İmam Bakır ve Eyyüpkentte toplandılar

Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için İmam Bakır ve Eyyüpkentte toplandılar

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantıların iki ve üçüncüsü gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2012 Cuma 16:38
Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için İmam Bakır ve Eyyüpkentte toplandılar
"Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatıyor.Bu hafta ikinci program İmam Bakır Mahallesi Gül Muhammed Camisinde, üçüncüsü ise Eyyüpkent Mahallesi Eyyüpkent cami yanında Vali yardımcısı Ramazan Seçilmiş’in katılımları ile gerçekleşti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
İmam Bakır Mahallesi Gül Muhammed Camisindeki programa Sağlık Müdürlüğü Tuba Tayfun ve psikolog Sever Beşaltı, Şanlıurfa Baro’dan Songül Yükalan ve Müftülükten Esma Özdemir katılırken, Eyyüpkent Mahallesi Eyyüpkent cami yanında gerçekleştirilen programa İstanbul Baro’dan Av. Yasemin Güllüoğlu, Psikolog Mehmet Mehmet Nuri Akat ve

Müftülük’ten Esma Özdemir katılarak konularında vatandaşı bilgilendirdiler.Her iki programda yaklaşık 600 kişiye hitap ettiklerini belirten Elbirliği Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı Handan Karataş; “Valilik ile birlikte ortak bir proje yürütüyoruz. Projemiz 'sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır.' Bu projede, İl Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Baromuz olmak üzere üç iştirakçimiz var. Çok güzel geçiyor. Programımız erkeklere yönelik olarak yapılması planlanırken, yaklaşık yarısını kadınlar ve çocuklar oluşturuyor. Konuşmaların ardından erkeklere yönelik anket çalışması yapıyoruz. Çok ilginç veriler elimize geliyor” dedi.Özel İdare’de Meclisi ziyaret ederek projeyi İl Genel Meclis Üyelerine de anlatan Elbirliği Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı Handan Karataş; “Meclis Üyelerine ‘Sağlıklı Kadın Sağlıklı Annedir. Sağlıklı Toplum İçin Şiddete Hayır’ adlı projemizi anlattım. Meclis üyeleri çok memnun oldular” diyerek, İlçe ve köylerde bu projenin uygulanması gerektiğini bazı meclis üyeleri ifade ettiğini belirtti.
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com