Advert
Advert
Advert

Kadın sığınma evi Ayamama Deresine yapıldı

Kadın sığınma evi Ayamama Deresine yapıldı
Kadın sığınma evi Ayamama Deresine yapıldı
Süner, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ayamama deresinin 2009 yılında yoğun yağışlar nedeniyle taştığını, dere yatağındaki yapıların, selin ortasında kaldığını ve 31 vatandaşın hayatını kaybettiğini anımsattı.

Başbakan Erdoğanın Ayamama deresinin yatağındaki ve kenarındaki bütün yapıları yıkacağız. Artık vatandaşlarımız burada ölmeyecekler şeklinde açıklaması olduğunu hatırlatan Süner, Ne yazık ki yaşanan bu felaketler Başbakana ders olmamışa benziyor. Buradaki yapıların büyük bir kısmı yine yerlerinde kalmıştır. AKP hükümeti yerlerinde duran yapıların yanına yeni yapılar kondurmakta ve tehlikenin resmen önünü açmaktadır dedi.

Tayfur Süner, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılmakta olan Kadın Sığınmaevi ile Atatürk Havalimanı pistinin yanına yapılan 5 bin tonluk 7 yakıt tankında da benzer tehlikenin bulunduğunu ifade ederek, Başbakana şöyle seslendi:

Kadınlara sadece sözde değil özde verdiğin değeri göstermek için Ayamama deresinin kenarındaki Kadın Sığınmaevini, Ataköydeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine verdiğin değeri göstermek için de Atatürk Havalimanı ve yerleşim birimlerinin içinde kalan yakıt tanklarını güvenli başka bir bölgeye taşımanız gerekmektedir. Sizi acilen göreve davet ediyorum.

Süner, Ayamama deresi kenarındaki alanda farelerin cirit attığını, sivrisineklerin mikrop saçtığını, ayrıca kadın sığınmaevlerinin de gizliliğinin olması gerektiğini kaydederek, sığınmaevi inşaatının yapılacağı yerdeki tabela ile söz konusu alanın fotoğraflarını basın mensuplarına gösterdi.

Süner, Buranın hiçbir gizliliği bulunmuyor. Kadınların daha güvenli bir yere yerleştirilmesi mümkün. İstanbulda Sarayburnundan Avcılara kadar olan sahil kesiminde çok güzel ve yeşil alanların olduğu yerlere sığınmaevleri yapılabilir. Herhalde Sayın Başbakan ya kadınları cezalandırmak için Ayamama Deresi kenarına yapıyor ya da haberi yok diye konuştu.

AA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!