Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kadın Kursiyerlere Destek

Kadın Kursiyerlere Destek

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğündeki kursiyerlere günlük 20 TL yevmiye veriliyor Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören 50 bayan kursiyer, hem meslek öğreniyor hem aile bütçelerine destek sağlıyor.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 16:16
Kadın Kursiyerlere Destek


İlçenin Hasan Çelebi Mahallesinde bulunan Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İş-Kur iş birliğiyle açılan biçki-dikiş ve kuaförlük kursuna devam eden çeşitli yaş gurubunda 50 bayan, kurslara devam ederek hem aile bütçelerine katkı sunuyor hem de meslek öğreniyor.
Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şükran Kongül kurslarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İş-Kur ile yaptığımız protokol gereği kadınlarımıza kurslar açtık. Kadınlarımız meslek sahibi olurken elde etikleri gelirle aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Açtığımız meslek kurslarındaki temel hedefimiz, kentimizde az sayıda istihdam edilen bayan sayısını arttırıp, aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Şuan kurslarımıza yoğun bir talep var fakat biz belirlediğimiz sıralama ile kursu tamamlayan hanımların yerine kursa gelmek isteyen bayanlarımızın eğitimine başlıyoruz”
Kursiyer bayanlar yaptıkları açıklamalarda kursun dört aylık olduğunu, kursların dönüşümlü olarak devam etmesini istediklerini belirterek şunları kaydettiler: “Buraya geldiğimizde dikiş bilmiyorduk, şimdi dışardan sipariş bile alıyoruz. Ayrıca günlük aldığımız 20 TL ücretle ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz”
Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kurslara devam eden bayanların çocukları için kreş açıldığı, bayanlar kurslarda eğitimlerine devam ederken çocuklara ise kreşte eğitim veriliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com