Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız

Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, seçim çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Konferans Salonunda, Kadın Kültür Merkezleri Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2014 Perşembe 15:45
Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız

Güvenç, kadına, gence, çocuğa harcanan paranın kanal, yol, su için harcanan paradan kıymetli olduğunu söyledi.
Toplantıda Kadın Kültür Merkezleri sorumlularıyla bir araya gelen Celalettin Güvenç, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyerek, “Halkımızın, genç kızlarımızın, mahallelerimizin sorunlarını birlikte tartışacağız ve masaya yatıracağız. Allah’ın izniyle de çözeceğiz, insanımızı rahatlatacağız, dualarını alacağız. Mahallelerimizin daha yaşanabilir hale gelmesini sağlayacağız” dedi.
SODES’e ve Kadın Kültür Merkezlerine çok önem verdim
Kadın Kültür Merkezlerinin vazgeçilmezliğine ve önemine değinen Celalettin Güvenç, en önemli unsurun mahallelerde halkın sıkıntılarını yaşadıklarını ve gördüklerini belirterek, “Bulunduğunuz bölgenin bir parçasısınız. Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a dedim ki; ‘Bölgeye, Mardin’e, Batman’a, Urfa’ya kanal, yol, su için katrilyonlar harcandı. Ama emin olun ki SODES için; Kadına, gence, çocuğa harcanan para ondan kıymetlidir’. Bunu not aldılar Başbakanımıza iletmek üzere SODES projelerine devam edelim, alanda bulunalım diye. Bizim kenar mahallelerdeki kardeşlerimiz, insanlarımız; çok çocuklu ailelerimiz umutsuzluğa kapılmasın diye. Sığınacağı yer, sahibi olduğunu bilsin, devletin her sıkıştığı anda yanında olduğunu görsün dedim. Onun için SODES’e ve Kadın Kültür Merkezlerine çok önem verdim. Biz her şeyden önce insan olarak asli görevimiz; kadındır, gençtir, çocuktur diye destek olduk” dedi.
Şimdiki bütçenin on katına yakın bir bütçe ile hizmet vereceğiz
Büyükşehir Belediyesiyle mevcut Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacaklarını ifade eden Celalettin Güvenç, bu güne kadar Kadın Kültür Merkezleri için harcanan paralar Büyükşehir Belediyesinin bütçesine göre çok ciddi rakamlar olmadığını belirterek, Büyükşehir Belediyesinde Kadın Kültür ve gençlere yönelik spor Daire Başkanlığı çatısı altında şimdiki bütçenin on katına yakın bir bütçe ile hizmet vereceklerini söyledi.
Büyükşehir olunmasıyla Özel İdareler kapatıldıktan sonra Kadın Kültür Merkezlerinin de Belediyeye geçeceğini ifade eden Celalettin Güvenç, Kadın Kültür Merkezleriyle birlikte yılın 12 ayı haftanın 7 günü 24 saat çalışan dinamik bir yapıyı kuracaklarını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com