Advert
Advert
Advert

Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, seçim çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Konferans Salonunda, Kadın Kültür Merkezleri Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız
Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacağız

Güvenç, kadına, gence, çocuğa harcanan paranın kanal, yol, su için harcanan paradan kıymetli olduğunu söyledi.
Toplantıda Kadın Kültür Merkezleri sorumlularıyla bir araya gelen Celalettin Güvenç, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyerek, “Halkımızın, genç kızlarımızın, mahallelerimizin sorunlarını birlikte tartışacağız ve masaya yatıracağız. Allah’ın izniyle de çözeceğiz, insanımızı rahatlatacağız, dualarını alacağız. Mahallelerimizin daha yaşanabilir hale gelmesini sağlayacağız” dedi.
SODES’e ve Kadın Kültür Merkezlerine çok önem verdim
Kadın Kültür Merkezlerinin vazgeçilmezliğine ve önemine değinen Celalettin Güvenç, en önemli unsurun mahallelerde halkın sıkıntılarını yaşadıklarını ve gördüklerini belirterek, “Bulunduğunuz bölgenin bir parçasısınız. Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a dedim ki; ‘Bölgeye, Mardin’e, Batman’a, Urfa’ya kanal, yol, su için katrilyonlar harcandı. Ama emin olun ki SODES için; Kadına, gence, çocuğa harcanan para ondan kıymetlidir’. Bunu not aldılar Başbakanımıza iletmek üzere SODES projelerine devam edelim, alanda bulunalım diye. Bizim kenar mahallelerdeki kardeşlerimiz, insanlarımız; çok çocuklu ailelerimiz umutsuzluğa kapılmasın diye. Sığınacağı yer, sahibi olduğunu bilsin, devletin her sıkıştığı anda yanında olduğunu görsün dedim. Onun için SODES’e ve Kadın Kültür Merkezlerine çok önem verdim. Biz her şeyden önce insan olarak asli görevimiz; kadındır, gençtir, çocuktur diye destek olduk” dedi.
Şimdiki bütçenin on katına yakın bir bütçe ile hizmet vereceğiz
Büyükşehir Belediyesiyle mevcut Kadın Kültür Merkezlerinin sayısını üçe katlayacaklarını ifade eden Celalettin Güvenç, bu güne kadar Kadın Kültür Merkezleri için harcanan paralar Büyükşehir Belediyesinin bütçesine göre çok ciddi rakamlar olmadığını belirterek, Büyükşehir Belediyesinde Kadın Kültür ve gençlere yönelik spor Daire Başkanlığı çatısı altında şimdiki bütçenin on katına yakın bir bütçe ile hizmet vereceklerini söyledi.
Büyükşehir olunmasıyla Özel İdareler kapatıldıktan sonra Kadın Kültür Merkezlerinin de Belediyeye geçeceğini ifade eden Celalettin Güvenç, Kadın Kültür Merkezleriyle birlikte yılın 12 ayı haftanın 7 günü 24 saat çalışan dinamik bir yapıyı kuracaklarını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SGK’dan Flaş Açıklama: Ödeme Süresinin Uzatıldı
SGK’dan Flaş Açıklama: Ödeme Süresinin Uzatıldı
Her deplasman Urfaspor'a 50-55 bin lira mal oluyor
Her deplasman Urfaspor'a 50-55 bin lira mal oluyor