Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Kadın Kültür Merkezi, yılsonu sergisini açtı

Kadın Kültür Merkezi, yılsonu sergisini açtı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Kadın Kültür Merkezleri ve Yenişehir Gençlik merkezi tarafından ortaklaşa “El işi ve resim sergisi” açıldı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2014 Perşembe 13:30
Kadın Kültür Merkezi, yılsonu sergisini açtı

Serginin açılışını Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci gerçekleştirdi.
Sergi açılışında bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürüm Murat Demirkol, Şanlıurfa’da bulunan 47 kadın kültür merkezinin kadınların hayatındaki önemine değinerek kadınların, gün geçtikçe kültür merkezlerine ilgilerinin daha arttığını söyledi.
Demirkol, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen SODES projeleri kapsamında kadın kültür merkezlerimizin yılsonu sergileri, 47 adet kadın kültür merkezlerimizin sıra ile yapacağı etkinliklerle devam ediyor. Bugün Veysel Karani Kadın Kültür Merkezimizin bu anlamda hazırlamış olduğu yılsonu sergisi ve kadınlarımızın yapmış olduğu el emeklerini sayın valimiz Aylin Kırcı Duman’la beraber açma fırsatı bulduk. Bu çalışmalarımızdaki temel felsefemiz aslında hem yeterli oldukları ve yetenekli oldukları alanları gün yüzüne çıkarabilmek, hem de kadınlarımızın kadın kültür merkezleri aracılığı ile toplumla daha iç içe olmaları, bu arada kendi sıkıntılarını ve sosyal sıkıntılarını hal edebilecek ortamlar oluşturabilmek arzusunda olduklarını belirtti.
Demirkol, ”Bununla beraber, yine buraya devam eden kadınlarımıza yönelik, aile eğitim programları, onların el becerilerini geliştirici kurslar, çocuklarına yönelik olarak iyi bir ebveyn modelinin nasıl olacağı konusundaki eğitimlerimiz, evlilik öncesi eğitimler, boşanma öncesi danışmanlık eğitimleri ve bunun hepsi ile birlikte topyekûn aile eğitimleri bu kültür merkezlerimiz aracılığı ile kadınlarımıza il müdürlüğümüz vasıtası ile verilmektedir. Sadece il müdürlüğümüz olarak değil, bu alanda paydaşımız olan gerek milli eğitime bağlı olan halk eğitim merkezlerimizde, gerekse sağlık müdürlüğüne bağlı halk sağlığı müdürlüklerimiz de yine kadınlarımıza yönelik olarak çalışmalarımızı destek olmakta ve burada bilinç düzeyini artırıcı çalışmalar olarak devam ettirmekteyiz. Bu tür faaliyetlerimiz SODES projelerimiz devam ettiği sürece, valiliğimizin destekleri ile devam edecektir. Amacımız bundan sonra ki yıllarda da bu tür kadın kültür merkezlerimizi daha çok dezavantajlı kesimlerin yoğun bir şekilde yaşamış oldukları bölgelerde sayılarını artırmaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com