Advert
Advert
Advert

KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞTI

KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞTI
KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞTI

Tarım Bakanlığı bünyesinde, Gaziantep İl Tarım Müdürlüğü tarafından, Ortadoğu Fuar Merkezi'nde yapılan bilgi yarışmasına 9 ilçeden toplam 18 yarışmacı katıldı.
Sorulan 15 asil soruların ardından ikinci tura dört ilçe kaldı. Altın soruların sorulmasından sonra, birinci Araban, ikinci Karkamış, üçüncü de Nurdağı ilçesi oldu.
Birincilik ödülünü, Gaziantep Ziraat Odası Başkanı Zihni Kepkep verdi. Yarışmada ödül olarak, birinciye fırınlı ocak, ikinciye elektrikli süpürge, üçüncüye de ütü verildi.
Ödül töreninden sonra bir açıklama yapan Nurdağılı kadın çiftçilerden Fatoş Turan-Nazan Aydın, ikilisinden Fatoş Turan, yarışmaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "Annem hastaydı. Hem ona baktım hem de bu bilgi yarışmasına hazırlandım. Burada birinci olduk. İnşallah 28 Nisanda Adana bölge finalinde ilimizi en iyi şekilde temsil ederiz. Hedefimiz Türkiye birinciliği" dedi.
Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akaya da bir açıklama yaparak, kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım sonuçlarını ve tarımsal konularda performanslarını görmek amacıyla her yıl Tarım Bakanlığı tarafından bilgi yarışması düzenleniyor. Buradaki amaç hem kadınlarımızın bilgilerini ölçmek hem de kadınların bu alandaki emeklerini göz önüne sermek"
diye konuştu.
Düzenlenen bilgi yarışmasında elenen bazı kadın çiftçilerin gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.
İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!