Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kaderine terk edilen evler bağımlıların mekanı oldu

Kaderine terk edilen evler bağımlıların mekanı oldu

Bitlis'in Tatvan ilçesinde boş ve harabe haldeki afet konutları, uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 12:28
Kaderine terk edilen evler bağımlıların mekanı oldu

Tatvan’ın TOKİ bölgesindeki Cumhuriyet Mahallesi yakınlarınd yıllar önce boşaltılan köylerdeki aileler için hazırlanan ve sonrasında boş kaldığı için bir kısmı geçici olarak Suriyeliler tarafından kullanılmaya başlanan afet konutları şimdilerde uyuşturucu kullananların mekanı haline geldi.

Mahalleye ve mahalledeki okula yakın olması ise öğrenci ve velileri tedirgin ediyor. Kaderine terk edilen evler için ilgili makamlar ve ev sahipleriyle defalarca görüşmelerine rağmen her hangi bir gelişme yaşanmadığını belirten Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Menahim Dağdagül, sorunun çözülmesini istiyor.

Boş kalan afet evlerinin her geçen gün tehlike saçmaya başladığını kaydeden Dağdagül, şunları söyledi: “Konuyla ilgili defalarca ilgili makamlara şikayette bulunarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne yazı yazıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü de bana vermiş olduğum dilekçeye cevaben oranın hak sahipleri olduğu için müdahale edemediklerini dile getirdiler.” ifadesini kullandı.

Mahalle sakinleri ve öğrenci velileri tarafından kendisine sürekli şikayette bulunulduğunu ifade eden Dağdagül, “Mahalle sakinleri, bu konutların başka amaçlar için kullanıldığını, gece saatlerinde oradan mahalle sakini olarak geçemediklerini ve bu durumdan dolayı çok tedirgin olduklarını dile getiriyorlar. Okula yakın olmasından dolayı öğrenciler de tehlike altındadır. Yani orası gerçekten çok kötü durumdadır. Benim yetkililerden ricam; oranın ya onarımını yaparak dar gelirli ailelere kiraya versinler ya da orası için kalıcı bir çözüm bulsunlar.” dedi.

“Biz yetişkinler bile oradan geçerken çok korkuyoruz,  çocuklarımız ve kadınlarımız gündüz bile oradan geçmeye çekiniyorlar.” diyen Dağdagül, “Mahalle muhtarlığı olarak yetkililerin biran önce çözüm bulmasını istiyorum. Bu saatten sonra olacaklardan hiçbir şekilde ben sorumlu değilim. Birey olarak elimden geleni yaptığımın kanaatindeyim.” diye konuştu.

Konuyla ilgili mahalle muhtarlığına yazılı cevap veren yetkili kurumlar ise afet konutlarının belli hak sahipleri olduğu için müdahale edilemediğini ve sorunun bundan kaynaklı olduğunu belirtiyor. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com