Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Kaçırılan astsubayla ilgili bomba iddia

Kaçırılan astsubayla ilgili bomba iddia

Suriye sınırındaki Öncü Hudut Karakolu Komutanı Özgür adlı kayıp astsubayın, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırıldığı ve Suriye’nin Bab ilçesinde tutulduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2015 Pazartesi 10:05
Kaçırılan astsubayla ilgili bomba iddia

Terör örgütünün astsubaya karşılık Türkiye’ye sığınan iki üyesini istediği ileri sürüldü. Astsubayın elindeki G3 piyade tüfeği ve belindeki beylik tabancası ile kaçırıldığı ifade edildi.

Suriye sınırının Kilis bölümünde Öncü Hudut Karakolu’nda görevli astsubay geçen hafta içinde kaybolmasına dair değişik iddialar gündeme geldi. Astsubayın sınırdan geçiş yapan kaçakçıları kovalarken silahı ile Suriye topraklarına girdiği sırada kaçırıldığı ifade edildi.

Bab IŞİD’in önemli üslerinden

Astsubayın sınırdan kaçırıldıktan sonra Kilis’in Çobanbeyli beldesi karşısına düşen ve sınırdan 30 kilometre mesafede bulunan IŞİD’in denetimindeki Suriye’nin Bab ilçesine götürüldü. Örgütün önemli üslerinden biri olan Bab’da, kaçırılan önemli isimlerin tutuldiği ifade ediliyor. Bab’da tutulan astsubayın serbest bırakılması için Türk makamlarının sınırda IŞİD yetkilileriyle bağlantı kurulduğu ileri sürüldü.

IŞİD İKİ MİLİTANINI GERİ İSTİYOR

İddiaya göre IŞİD, astsubay karşılığında Türkiye’ye kaçan ve örgüt içinde geçmişte önemli görevler üstlenen biri Konyalı olduğu öğrenilen iki militanını geri istedi.

Kaynak : Milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com