Advert
Advert
Advert

Kaçak yapılaşmaya geçit yok

Her geçen gün düzenlerini ve birimlerini oluşturup şeffaf ve acil görev bilinciyle hareket etmeye başlayan Şanlıurfa merkez Haliliye ilçe Belediyesi kaçak yapıya geçit vermiyor.

Kaçak yapılaşmaya geçit yok
Kaçak yapılaşmaya geçit yok

Duyarlı vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz

Kendi görev ve sorumluluklarını bildiklerini ancak vatandaşlarımızın Büyükşehir olmamız nedeniyle hangi görevlerin hangi Belediyeler tarafından yapıldığını bilemediğini belirten Haliliye Belediye Başkan Vekili Ferhan Karaçizmeli, “Özellikle imar ve kaçak yapı konusunda duyarlı vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Hangi mahallede kaç kat imar verildiği bilinciyle Başkanımız Fevzi Demirkol, birim amirlerimizi de yanına alarak sokak sokak, mahalle mahalle dolaşıyorlar. Vatandaşlarımızın talep ve varsa şikayetlerini dinliyorlar. Dikkat çeken durumlar incelenip varsa aykırılığı hemen müdahale edilerek gereği yapılıyor. Ancak duyarlı vatandaşlarımızın bazı konularda ve özellikle kaçak yapılarda bizlere yardımcı olmaları hepimizin faydasına olacaktır. Zira hem yanlışa dur demiş olacağız, hemde ileriki zamanlarda sanki görmezlikten gelinmiş yada göz yumulmuş gibi dedikoduların önüne geçmiş olacağız” dedi.
Şikayet değil, Belediyemize destektir
Başkan Vekili Karaçizmeli, “Haliliye Belediye İmar Müdürlüğü, geçtiğimiz gün duyarlı bir vatandaşın şikayeti üzerine Şehitlik mahallesinde bir binanın üst katının kaçak yapıldığını belirlemiş ve hemen inşaatı durdurarak malzemeleri kaldırtmış, yıkımı çalışmalarını başlatmıştır. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Böyle durumlar şikayet değil, Belediyemize destek olarak algılanmalıdır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!