Advert
Advert
Advert

Kaçak yapı yıkımında kargaşa

Kaçak yapı yıkımında kargaşa
Kaçak yapı yıkımında kargaşa

Şanlıurfa Belediyesi Gecekondu Önleme ve Sosyal Konutlar Birimi, kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek amacıyla hazine ve belediye arazileri üzerine yapılan kaçak yapıları yıkmaya devam ediyor.      
      Osmanlı Mahallesi 3725’inci sokakta inşaat halindeki 1 adet ev, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen yıkım yerine çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi. Yıkım sırasında yıkım ekiplerine direnen gecekondu sahipleri ve inşaat işçilerini polis engellemeye çalıştı.


     Şanlıurfa Belediyesi olarak özellikle kenar semtlerde kaçak yapı ve gecekondulaşmaya karşın büyük uğraş verdiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Gecekondulaşmayı ve kaçak yapıyı engellemek amacıyla vatandaşlara ucuz arsa satıyoruz. Hatta satılan arsalara taksit imkânı bile sunuyoruz. Kaçak yapıyla mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecek. Vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Yapı işlemlerinin yasal çerçevede yapılması için Belediyemiz gerekli kolaylıkları sağlıyor. Yaptığımız denetimler tamamen halkımızın menfaatinedir. Büyükşehir olma yolundaki Şanlıurfa’da kaçak yapıyla mücadelemiz artarak devam edecektir. Kaçak yapıya geçit yok” dedi.

www.balikligol.com

VİDEO

 


şanlıurfa belediye yıkım balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu