Advert
Advert
Advert

Kaçak Hat Bağlamayı Reddeden DEDAŞ Ekibi Saldırıya Uğradı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Pekmezli Mahallesinde ‘Arıza var’ denilerek çağırdıkları Dicle elektrik (DEDAŞ) ekibine zorla kaçak hat başlatmak isteyen kişiler, teklifi ret eden Dicle elektrik ekibine saldırdılar

Kaçak Hat Bağlamayı Reddeden DEDAŞ Ekibi Saldırıya Uğradı
Kaçak Hat Bağlamayı Reddeden DEDAŞ Ekibi Saldırıya Uğradı admin

 Kaçak Hat Bağlamayı Reddeden DEDAŞ Ekibi Saldırıya Uğradı

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan DEDAŞ basın yayın merkezi açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Şanlıurfa’da ‘Arıza var’ denilerek çağrılan, ancak tarımsal sulama için zorla kaçak hat bağlatılmak istenen arıza ekibinde görevli 2 arkadaşımız, bu talebi reddedince saldırıya uğrayarak darp edildiler.

Tarımsal sulamanın yoğun olduğu Harran ilçesine bağlı Pekmezli trafo merkezinde, çiftçinin mağdur olmaması için, arızalara erken müdahale etmek amacıyla bulundurulan elektrik arıza ekibimiz, yapılan ihbar üzerine Bulutlu Köyüne bağlı Büyük Yazlık mezrasına gitti. Gerçekte arıza bulunmayan köydeki bir çiftçi, kaçak hat bağlatmak için arıza ekibimizde görevli iki arkadaşımıza baskı yaparak, tehdit etmiştir. Buna rağmen kaçak bağlantı yapmayacaklarını söyleyen arkadaşlarımız, kalabalık bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğramıştır. Darp edilen arkadaşlarımız, çevredeki vatandaşların müdahalesi sayesinde canlarını zor kurtarabilmişlerdir.

Olay üzerine Pekmezli trafo merkezinde bulunun elektrik arıza ekibimiz, can güvenlikleri olmadığı için Şanlıurfa merkezine çekilmiştir. Bu bölgede meydana gelebilecek olan arızalara da bundan sonra merkezdeki arıza ekiplerimiz müdahale edeceklerdir.

Yaşanan bu olayla ilgili olarak avukatlarımız, sorumlular hakkında cumhuriyet savcılığına gerekli suç duyurusunda bulunmuştur.

Dicle Elektrik, hiçbir şekilde kanuna aykırı işlem yapmamaya kararlıdır ve çalışanlarımız hiçbir şekilde kanunlara aykırı işlem yapmaya zorlanamaz. Sorumluluk bölgemizde kaçak elektrik kullananlar, kendi komşusunun, mahallelisinin, hemşerisinin ve evlatlarının hakkından haksız kullanım yapmaktadır. Dicle Elektrik, abonelerinin kanuni hakları için gerekli işlemleri yapmaya devam edecektir

Dicle elektrik kaçak elektrik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet     2017-07-25 bu yalana 5 yaşındaki çocuk bile inanmaz hakim savcı polis nasıl inanacak asıl soyguncu zorba Dicle dedaş ve kaçak ekibidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle