Reklamı Geç
Advert
Advert

Kaçak elektrik kullanan 227 Bin kişiye hapis yolu

Enerji Bakanı Taner Yıldız, kaçak elektrik kullanıp yakalananların yargılanmaya devam ettiklerini söyleyerek, bu kişilerin borçlarını ödememeleri durumunda hapse gireceklerini açıkladı

Kaçak elektrik kullanan 227 Bin kişiye hapis yolu
Kaçak elektrik kullanan 227 Bin kişiye hapis yolu
Enerji Bakanı Taner Yıldız, kaçak elektrik kullanıp yakalananların yargılanmaya devam ettiklerini söyleyerek, bu kişilerin borçlarını ödememeleri durumunda hapse gireceklerini açıkladı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bolu'da yerli kömürle gerçekleştirilen Aksa Enerji'ye ait termik santralin temelini attı. Burada gazeteciler sohbet eden Bakan Yıldız, önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün'ün haberine göre, Yıldız, elektrik borçlarını ödemeyen 523 bin aboneden 227 binin yargı sürecinin devam ettiğini bu kişilerin 1.1 milyarlık borçlarını ödememeleri halinde hapse gireceklerini söyledi. Ödemeler için yeni bir kolaylık getirildiğini hatırlatan Yıldız, abonelere, "Borcunuzu ödeyin, hapisten kurtulun" çağrısı yaptı.

ELEKTRİK SIKINTIMIZ OLMAZ

Yıldız son dönemde Türkiye'nin sıcakların artmamasıyla rekor düzeyde elektrik kullanarak tüketimi 37 bin 770 megavata yükselttiğini söyledi.

Bununla birlikte elektrik üretiminin 2 -3 bin megavat daha fazla olduğunu ifade eden Bakan Yıldız, "Elektrik tüketimi Türkiye'nin büyümesinden daha hızlı. Ancak kimse merak etmesin elektrikte bir sıkıntımız olmaz" dedi.

DOĞALGAZSIZ KALMAYIZ

Bakan Yıldız Türkiye'nin Rusya'dan getirdiği batı hattı doğalgazıyla ilgili olarak özel sektörün kontrat yapmasını beklediklerini söyledi.

BOTAŞ'ın doğalgazdaki payını düşürmeye kararlı olduklarını ifade eden Yıldız, 10 Ağustos'a kadar özel sektörün bu hatta devreye girip gaz alım sözleşmesi yapmasını beklediklerini aksi durumda ise B ve C planlarını devreye alarak Türkiye'yi doğalgazsız bırakmayacaklarını bildirdi.

Yıldız, planlar konusunda ise, "Kimse bize doğalgazı hibe etmiyor. Sonuçta parasını ödeyip alıyoruz. Türkiye'nin ihtiyacı olan gazı mutlaka getirip doğalgazda sıkıntı yaşatmayız" dedi.

Kaynak: Bugün

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar