Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kaçak Dubaları Kaldırıldı

Kaçak Dubaları Kaldırıldı

Zabıta ekipleri Halfeti İlçesinde bazı işletmecilerin teknelerini demirlemek için sahilde yapılan kaçak dubaları sökülerek kaldırdı.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2014 Cumartesi 10:28
Kaçak Dubaları Kaldırıldı


6360 sayılı yasa ile iç sularda taşımacılık yetkisinin Büyükşehir Belediyesine devredilmesi üzerine Zabıta ekipleri, bir süre önce Halfeti İlçesinde turizm işletmeciliği yapan tekne ve restoranları denetlemişti. Yapılan denetimde bazı işletmecilerin ilçeye gelen turistlere tur düzenledikleri teknelerini marina yerine sahilde kaçak olarak yaptıkları dubalarda demirlediklerini tespit eden Zabıta ekipleri, kaçak dubaları kaldırmaları için tebligatla uyardığı işletmecilere süre vermişti.

Verilen 15 günlük sürenin dolmasına rağmen işletmecilerin dubaları kaldırmadığını belirleyen Zabıta ekipleri kaçak dubaları kaldırmak için harekete geçti.

Zabıta ekiplerinin sahilin çevresinde güvenlik önlemi almasının ardından Şanlıurfa’dan İlçeye gelen iş makineleriyle sahildeki kaçak dubalar sökülmeye başlandı. Bazı işletmeciler sökülen kaçak dubalarını bağladığı tekne ile Halfeti’den götürürken, Kıyıya çekilen dubalar ise kaldırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, turizmin merkezi olan Halfeti’ye yakışır nizami bir düzenin sağlanmasını için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com