Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kaçak 4-C'lilerin sorunlarını dinledi

Kaçak 4-C'lilerin sorunlarını dinledi

Sağlık Sen ve Memur Sen Onursal Genel Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut KAÇAR, çeşitli kurum ve kuruluşlarda 4-C Statüsünde çalışan işçilerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 20:15
Kaçak 4-C'lilerin sorunlarını dinledi


Milletvekili adayı KAÇAR, özelleştirilen kurumlarda daha önce kadrolu işçi statüsünde iken şimdi ise çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan Türkiye genelinde 4-C statüsünde 24 bin çalışan olduğunu, bu işçilerin gerek çalışma koşulları, gerek özlük hakları, gerekse ücret politikalarıyla ilgili uzun yıllar yaşadıkları sıkıntıların olduğunu, bu konuyla ilgili AK Parti iktidarı döneminde özellikle son yıllarda toplu görüşme ve toplu sözleşmelerde önemli kazanımlar elde edilmekle beraber, halen çözüm bekleyen önemli problemlerin bulunduğunu belirtti.
Milletvekili adayı KAÇAR, konuşmasının devamında: “Bu sıkıntıların özellikle en önemlisi, aynı işi yapan, aynı unvana sahip ancak ücret politikası ve ek ödemelerle ilgili farklı uygulamaya tabi tutulan 4-C’li kardeşlerimizin durumu. Bunların köklü çözümünün tek yolu 4-C’li kardeşlerimize kadro verilmesidir. Son yapılan toplu sözleşmelerde de 4-C’lilere kadro verilmesi noktasında çalışma yapılmasıyla ilgili Hükümetimizle Yetkili Sendika Memur Sen arasında bir mutabakat söz konusu. İnşallah yeni dönemde sosyal politikalar noktasında iddialı bir parti olan AK Parti olarak en önemli önceliklerimizden biri 4-C’li kardeşlerimizin kadroya geçiş sürecinin hayata geçirilmesidir. Ben de uzun yıllar Sendika Genel Başkanlığı yapmış ve Emek hareketinden gelen biri olarak yeni dönemde inşallah çalışma hayatıyla ilgili öncelikli takip edeceğimiz konulardan bir tanesi de 4-C’lilerin kadroya alınmasıdır.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com