Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Kaç Öğretmen İhraç Edildi? - İhraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

Kaç Öğretmen İhraç Edildi? - İhraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

Türkiye Genele onbinlerce öğretmen FETÖ terör örgütüne üyelikten ihraç edildi. peki hangi ilden kaç kişi ihraç edildi? kaç öğretmene soruşturma açıldı? İstanbul'da 3 bin 487 ihraçla birinci sırada yer alırken, ikinci sırada bin 32 ile Konya yer aldı. Urfa'da kaç öğretmen ihraç edildi? ankara'da kaç öğretmen ihraç edildi? Türkiye geneli ihraç edilen öğretmenlerin il il listesi balikligol.com sitemizin haberinde...

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2016 Perşembe 07:51
Kaç Öğretmen İhraç Edildi? - İhraç edilen öğretmenlerin il il dağılımı

Türkiye Genele onbinlerce öğretmen FETÖ terör örgütüne üyelikten ihraç edildi. peki hangi ilden kaç kişi ihraç edildi? kaç öğretmene soruşturma açıldı? İstanbul'da 3 bin 487 ihraçla birinci sırada yer alırken, ikinci sırada  bin 32 ile Konya yer aldı. Urfa'da kaç öğretmen ihraç edildi? ankara'da kaç öğretmen ihraç edildi? Türkiye geneli ihraç edilen öğretmenlerin il il listesi balikligol.com sitemizin haberinde...


Fethullahçı Terör Örgütü’nün en güçlü olduğu alan olarak gösterilen eğitimde, 28 bin 163 öğretmen çeşitli iddialarla ihraç edildi; 14 bine yakın öğretmenin de soruşturması sürüyor.

İhraç edilenlerin görev yerlerine bakıldığında, Doğu ve Güneydoğu’da FETÖ’nün etkisinin düşük olduğu görülüyor. 3 bin 487 kişi ile İstanbul, 2 bin 32 ile Konya FETÖ’nün etkin olduğu illerin başında gelirken, en düşük olduğu il ise 7 öğretmen ihracıyla Tunceli oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) en iyi örgütlendiği alan olan eğitimde 43 bin öğretmeni açığa aldı.

FETÖ’nün bin 17 özel okulu, 823 özel öğrenci yurdu ve 283 kursunun faaliyetleri sona erdirildi. Yine örgütün okullarında görev yapan 27 bin 800 öğretmenin lisansı da bu kapsamda iptal edildi. Açığa alınan öğretmenlerin ihraçları için çalışmalar başlatıldı.


KARARNAMEYLE ATILDILAR

 MEB, 2 Eylül’de Resmi Gazete’de yayımlanan 672 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile FETÖ üyeliği tespit edilen 28 bin 163 öğretmeni ihraç etti. 14 bine yakın öğretmenin soruşturmaları devam ediyor. İhraç edilen öğretmenler isim isim liste halinde açıklandı. Listelere bakıldığında FETÖ’nün eğitim alanında en güçlü olduğu iller de gözler önüne serildi.

TERÖR BÖLGELERİNDE YOKLAR

 Buna göre en çok öğretmen ihraç edilen iller arasında 3 bin 487 öğretmenle İstanbul ilk sırada yer aldı. İstanbul’u 2 bin 32 öğretmenle Konya, bin 595 ile Ankara, bin 116 ile Bursa, bin 59 ile Gaziantep, 898 ile Kahramanmaraş ve 878 ile Manisa takip etti. FETÖ mensubu öğretmenlerin çok az bölümünün terör olaylarının yaşandığı Doğu’daki illerde görev yapması dikkat çekti.

Ardahan’da 11, Hâkkari’de 21, Iğdır’da 35, Şırnak’ta 38, Kars’ta 53, Ağrı’da 77 öğretmen ihraç edildi. FETÖ’nün en az etkili olduğu il 7 öğretmenle Tunceli. İhraç edilenler arasında MEB merkez teşkilattan 39 isim yer aldı. Bunlardan 3’ü bakanlık müşaviri, 9’u daire başkanı.

HABERTÜRK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com