Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Kabir ziyaretlerini ihmal etmeyelim'

'Kabir ziyaretlerini ihmal etmeyelim'

Kabir ziyaretlerinin İslam dininde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Diyarbakırlılar, kabir ziyaretlerinin mutlaka yapılması gerektiğini söylediler.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 03:06
'Kabir ziyaretlerini ihmal etmeyelim'

Diyarbakır halkı, genellikle Perşembe günleri kabir ziyaretleri yaparak, ölüleri için hayır dualarında bulunuyorlar.

Merkez Yenişehir ilçesindeki Alipınar Mezarlığında ölmüş yakınlarını ziyaret eden Diyarbakırlıların,  kabirleri  suladıkları görüldü.

Kabir ziyareti yapmanın kalbi yumuşattığını ve dünyanın geçiciliğini insana hatırlattığını vurgulayan Diyarbakırlılar, kabir ziyaretlerinin ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladılar.

İslam dininin kabir ziyaretlerine çok önem verdiğini belirten Rıdvan Özdemir, “Ölülerimizin mezarları başlarında Kur’an-ı Kerim okuyalım, dua edelim. Kabirlerin bize ölümü hatırlatması gerekiyor. Öldükten sonra kendimizle beraber hiçbir şey götürmeyeceğiz. Kabirde sadece amellerimiz olacak. Dünyada yaptıklarımızın karşılığını göreceğiz.” dedi

“Kabir ziyaretlerine her hafta gidilmesi gerekir”

Kabir ziyaretlerinin sürekli yapılması gerektiğini ifade eden Özdemir, “Kabir ziyaretlerine her hafta gidilmesi gerekir. Gidip kabir başlarında ölümü hatırlayıp tefekkür etmeliyiz. Biz de öleceğiz ve o kabirlere gireceğiz, ölüme hazırlık yapmamız lazım.” şeklinde konuştu. (Emrah Deniz/Hamza Adiyaman-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com