Advert
Advert
Advert

JİTEM neyin sembolü?

JİTEM neyin sembolü?
JİTEM neyin sembolü?

Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Türkiyede yaşanan faili meçhul cinayetlerin yüzde 90ını JİTEMin yaptığını belirterek, JİTEMin, karanlık dönemin sembolü haline geldiğini ifade etti.

Türkiyede yapılan faili meçhullerin JİTEMin yaptığını söyleyen Baro Başkanı Elçi, bunun tersini düşünmenin mümkün olmadığını kaydetti. Elçi, Türkiyede son gelişmelerin de ele verdiği kadarıyla hem geçmişte JİTEMle uzun süre çalışan itirafçıların beyanları, faili meçhul şahısların yakınları, onlara kısmen tanık olan şahısların beyanlarına göre, Türkiyede yaşanan faili meçhul olayların, cinayetlerin yüzde 90ını JİTEMin işlediğinin açık olduğunu söyledi.

Elçi, JİTEMin Türkiyedeki son dönemdeki karanlık dönemin sembolü haline geldiğini açıkladı. Elçi, şöyle dedi: JİTEM, hem bölge hem Türkiye genelinde karanlık faaliyetlerin, faili meçhullerin yaşama geçirildiği bir kurum haline gelmiştir. JİTEM, bilindiği gibi istihbarat bölümü olarak kurulmuş olmasına rağmen maalesef Kürtleri sindirme, belli bir çevreyi iktidarda tutmak için faaliyet göstermek için yasa dışı bir kurum haline geldi. dedi.

Türkiyenin aydınlık bir dönemi yakalayabilmesi için kesinlikle geçmişte JİTEMin tüm faaliyetlerini açığa çıkartmak gerektiğini belirten Elçi, failleri tespit etmek ve yargı yoluna çıkartılması gerektiğine inandığını söyledi. Elçi, Bu yapılmadıkça Türkiyede demokrasinin yüksek anlamda yerleşmesi mümkün değil. diye konuştu.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet İMRE     2016-11-25 bizim ne olduğumuzu herkes biliyor bizim arkamızda önümüzde sağımızda solumuzda Allah'tan başka kimse yok ne parti ne cemaat biz sadece hak adına doğru bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz bu böyle biline...
Yorumcu     2016-11-21 Yazar diyemem sana çünkü sen y.... Asıl mezhep savaşınıda senin kuyruğundan kopamadığın siyasi aktörler yapıyor... bir aydın öncelikle tarafsız olabilmelidir ki sen aydın filanda değilsin.
İsmail CEBE     2016-11-17 Sayin yazar hansla hasani guzel işlemişsin eline sağlik,eksik olma s.lar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur