Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem JİTEM neyin sembolü?

JİTEM neyin sembolü?

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2010 Cuma 10:01
JİTEM neyin sembolü?

Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Türkiyede yaşanan faili meçhul cinayetlerin yüzde 90ını JİTEMin yaptığını belirterek, JİTEMin, karanlık dönemin sembolü haline geldiğini ifade etti.

Türkiyede yapılan faili meçhullerin JİTEMin yaptığını söyleyen Baro Başkanı Elçi, bunun tersini düşünmenin mümkün olmadığını kaydetti. Elçi, Türkiyede son gelişmelerin de ele verdiği kadarıyla hem geçmişte JİTEMle uzun süre çalışan itirafçıların beyanları, faili meçhul şahısların yakınları, onlara kısmen tanık olan şahısların beyanlarına göre, Türkiyede yaşanan faili meçhul olayların, cinayetlerin yüzde 90ını JİTEMin işlediğinin açık olduğunu söyledi.

Elçi, JİTEMin Türkiyedeki son dönemdeki karanlık dönemin sembolü haline geldiğini açıkladı. Elçi, şöyle dedi: JİTEM, hem bölge hem Türkiye genelinde karanlık faaliyetlerin, faili meçhullerin yaşama geçirildiği bir kurum haline gelmiştir. JİTEM, bilindiği gibi istihbarat bölümü olarak kurulmuş olmasına rağmen maalesef Kürtleri sindirme, belli bir çevreyi iktidarda tutmak için faaliyet göstermek için yasa dışı bir kurum haline geldi. dedi.

Türkiyenin aydınlık bir dönemi yakalayabilmesi için kesinlikle geçmişte JİTEMin tüm faaliyetlerini açığa çıkartmak gerektiğini belirten Elçi, failleri tespit etmek ve yargı yoluna çıkartılması gerektiğine inandığını söyledi. Elçi, Bu yapılmadıkça Türkiyede demokrasinin yüksek anlamda yerleşmesi mümkün değil. diye konuştu.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com