Advert
Advert
Advert

Jandarma o kitabı pek sevmiş

Jandarma o kitabı pek sevmiş
Jandarma o kitabı pek sevmiş

Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygurun görevde olduğu dönemde örtülü ödenekten hayali şirketlere para aktardığı iddiaları medyaya yansımıştı.

BDDK murakıplarınca yapılan araştırmada, hayali bir şirkete 600 milyar aktarıldığı ve Ergün Poyrazın kitaplarından binlerce adet alındığına dair haberler de bazı gazetelerde yer almıştı. İddiaların doğru olduğu, ortaya çıkan bir makbuzla kesinleşti.

BİNLERCE KİTAP ALINMIŞ

Dün bazı gazetelerde yer alan habere göre, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar tarafından istenen ve BDDK murakıplarınca hazırlanan tespit raporunda, yine aynı davanın sanığı Ergün Poyrazın başbakan ve devlet büyüklerine ağır hakaretler içeren kitaplardan Jandarma Genel Komutanlığının binlerce satın aldığı belirtildi.

Basımı yapan yayınevine nakit ödeme yapıldığı belirtilen raporda, sadece bir birimin yaklaşık 5 bin adet kitap satın aldığı, böylelikle Poyraza destek çıktığı ifade edildi. Yeni ortaya çıkan bir faturada da bu durum gözler önüne seriliyor. Zaman gazetesi işte o faturayı bugün yayınladı. Kadir Kökten ve Büşra Erdal imzalı haberde, 3 Mart 2004 tarihinde hazırlanan faturada Poyrazın, AKPapanın Temel İçgüdüsü isimli kitabından 400 adet alındığı görülüyor.

3 BİN TLLİK SATIŞ

Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreterliği/ANKARA ifadesinin yazıldığı faturada kitabın birim fiyatı 15.000.000 lira olarak gösterilmiş ve toplam 3 milyarlık (3 bin TL) satış yapıldığı gösterilmiş.

ANNESİ ADINA ŞİRKET

Savcılık tarafından istenen ve BDDK murakıpları tarafından hazırlanan tespit raporunda 2004 yılında Jandarma Genel Komutanlığından hayali bir şirkete 600 milyar lira (600 bin TL) ödeme yapıldığı belirtildi. Raporda, Ergenekon sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğurun annesi adına bir şirket kurduğu ve askeriyeye bazı mallar sattığı tespiti de yer aldı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÖMER ATÇI     2017-01-24 Teşekkürler sayın hocam.Çok güzel ifade etmişsiniz Türkiye'nin son 50-60 yılını...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu