Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Jandarma içişleri bakanlığına bağlanacak

Jandarma içişleri bakanlığına bağlanacak

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2014 Çarşamba 07:03
Jandarma içişleri bakanlığına bağlanacak

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Jandarma teşkilatının İçişleri Bakanlığına bağlanması yönünde çalışma yaptıklarını açıkladı.

Özel bir televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, Jandarma teşkilatının İçişleri Bakanlığına bağlanması yönünde çalışma yaptıklarını açıkladı. 

Jandarma teşkilatının teorik olarak İçişleri Bakanlığına bağlı olduğunu belirten Bakan Ala, bunun bir kurala bağlanması gerektiğini söyledi. 

Jandarma ile İçişleri Bakanlığı arasındaki ilişkilerin kesinlikle reforma tabi tutulması gerektiğini ifade eden Bakan Ala, "Jandarma teşkilatının İçişleri Bakanlığına bağlı olması yönünde çalışmalarımız var. Çalışmayı önümüzdeki dönemde, süreç içinde gündeme getireceğiz. Görüşmelerimizi, çalışmalarımızı yaptık, önemli kısmı tamamlandı. Jandarmanın hem askeri hem adli görevleri hem de mülki görevleri var. Ama milletin jandarmadan beklediği daha çok mülki görevler, yani asayiş ve güvenlik hizmeti. Jandarmayı, millete karşı bu işten sorumlu olan siyasi mekanizmaya ki İçişleri Bakanlığıdır bağlayacağız. Önümüzdeki dönemlerde gündeme gelecek." dedi.

 

Bakan Ala bir soru üzerine, bu durumda Jandarma komutanının Yüksek Askeri Şura tarafından değil, içişleri bakanlığı tarafından atanacağını kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com