Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Jandarma Geç Kalınsaydı Katliam olacaktı

Jandarma Geç Kalınsaydı Katliam olacaktı

Dr İbrahim Turan Eğer Jandarma Geç Gelseydi Bilge Köyü Katliamını Gözeli Köyünde Yapacaklardı.....

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 12:02
Jandarma Geç Kalınsaydı Katliam olacaktı
ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi Gözeli Köyünde Geçtiğimiz Günlerde iki ailenin üyeleri arasında koyunların ekili tarlaya girmesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi ölmüş, 2 kişi yaralanmıştı

Geçtiğimiz ay Şanlıurfa Viranşehir Gözeli Köyü’nde Kumbekir ve Vanguğ Mezrası sakinlerinden bir grup ve iddiaya göre Kürt ozanı Şıvan Perver’in yakınları ile Gözeli Viranşehir devlet hastanesinde Dr. İbrahim Turan ve Ortakları  arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerinde çıkan silahlı çatışmada 1 kişi öldü 2 kişi de yaralandı. Perver’in yakınları kavgadan sonra intikam almak için Gözeli Köyü’ne Köylüklerin anlatımına göre 4 koldan saldırmak istedi. Dr. İbrahim Turan saldırı duyumun alması ve ardından jandarmaya haber vermesi ve güvenlik güçlerin de zamanında tedbir almasının ardından olası bir facianın önüne geçildi.Jandarmanın Olay yerinde 1000 üzerinde kaleşnikof  boş kovanı topladı.

Dr. Turan, Geçtiğimiz yıllarda Mardin’e bağlı Bilge Köyü katliamında yaşanılan katliam gibi, aynı katliamın da Gözeli köyünde yaşanılmasına ramak kaldığını söyledi. Güvenlik güçlerinin zamanında müdahalesi sayesinde olası bir facianın eşiğinden dönüldüğünü anlatan Turan, son 1 aydır Şivan Perver’in kardeşi ve akrabalarının köylerine  sürekli uzun namlulu silahlarla taciz de bulunduklarını ve kendilerinde bir huzur bırakmadığını söyledi.

Hiçbir şeyden haberi olmayan Viranşehir Devlet hastanesinde Görev yapan Dr İbrahim Turan’a akrabaları tarafından aranılarak oradan ayrılmasını yoksa Kendisi Öldürenlerini söylemeleri üzerine Dr İbrahim Turan Hastaneden acilen ayrılarak güvenilir bir yere gittikten sonra olayın iç yüzünü öğrendiğini Olayla benim hiçbir şekilde alakam olmamasına rağmen Hedef beni göstermeleri Beni ata yurdum olan köyümden ve arazilerimden vaaz geçerek terk etmem istenmektedir zaten cenazelerini de özellikle benim tarlamın başına gömmelerinin Nedeni’ budur Ailemin 20 bin dönüm ekilebilir arazisi var şuan bütün mahsullerimiz sahipsiz kalmıştır Tarlalarımıza bakan eken biçen ortaklarımda tehditlerden köyü terk ettiler bende ölüm korkusundan köyden ayrılamıyorum Mahsullerimde sulanmadığı için Mahsullerim telef Olmuş durumda.

Turan, Jandarmanın 24 saat nöbet tuttuğu köyde, ikinci bir Mardin Bilge Köyü katliamının yaşanmaması için yetkililerden ve Şanlıurfalı milletvekillerden Şanlıurfa Valisinden olaya müdahil Olmalarını yoksa bir Katliamın kaçınılmaz olduğunu Köylerinden dışarı çakamadıklarını ifade etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com