Advert
Advert
Advert

İzol Seçim Bürosuna Polis Baskını

İzol Seçim Bürosuna Polis Baskını
İzol Seçim Bürosuna Polis Baskını

Bağımsız Milletvekili adayı Zülfikar İzol’ün seçim bürosuna Polis Baskını

Zülfikar İzol’ün seçim bürosunun bulunduğu Abide kavşağından "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun" geçişinden sonra çıkan arbede güvenlik güçleri ile İzol seçim bürosunda bulunanlar arasında yaralanmalar oldu. Biber Gazının kullanıldığı olayda çok sayıda kişi göz altına alındı.

Alınan bilgiye göre, yaşanan arbedede 2 polisin hafif yaralandığı bildirildi. Gözaltına alınan şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

bilindiği gibi AK Parti tarafından Aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa ederek bağımsız aday olan İzol Aşireti liderlerinden Zülfikar İzol ile AK Parti’ye destek veren aşiretin diğer mensupları arasında yaşanan pankart savaşı kentte günün konusu oldu. AK Parti’nin bu akşam saatlerinde yapacağı miting öncesi, bağımsız İzol ileAK Parti destekçisi İzol Aşireti mensupları, Başbakan’ın geçiş güzergahı üzerine dün geceden itibaren Türkçe ve Kürtçe yazılı çok sayıda pankart asmıştı. Devlet Bakanı Faruk Çelik’e atıfta bulunulan Zülfikar İzol’a ait pankartlarda ‘Ne Artvinli, ne Bursalı işte gerçek Urfalı Zülfikar İzol’ yazarken, bir kaç metre ilerisinde AK Parti taraftarı olanı İzol Aşireti mensuplarınınErdoğan’ın mitin yapacağı Topçu Meydanına , ‘Koltuk değil Recep Tayyip Erdoğan sevdalısıyız İzol aşireti’ pankartları asılmıştı...

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu