Advert
Advert
Advert

İzol, “Belediyemiz Kimseyi Kış Günü Evsiz Bırakmadı” VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi’nce geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen, ulusal ve yerel medyada geniş yankı uyandıran gergin yıkımın ardından Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, yazılı ve görsel bir açıklama yaptı.

İzol, “Belediyemiz Kimseyi Kış Günü Evsiz Bırakmadı” VİDEO
İzol, “Belediyemiz Kimseyi Kış Günü Evsiz Bırakmadı” VİDEO

3 Şubat 2012 Cuma Günü Osmanlı Mahallesinde ana arterlerde, hazine arazileri üzerinde inşa edilen kaçak yapılara ilişkin yıkımların mahkeme kararı doğrultusunda gerçekleştirildiğinin altını çizen Başkan Yardımcısı İzol, “Biz kış günü kimseyi evsiz bırakmadık. Osmanlı Mahallesi’nde yapılan yıkımlar, ranta yönelik inşa edilen işyerleridir. Ayrıca bizim yıkımını yaptığımız işyerlerinin tamamı boşaltılıp daha sonra yıkılmış dükkânlardır.” dedi.
Bazı yayın organlarında yer alan “Belediye, Kış Günü Vatandaşını Evsiz Bıraktı” şeklindeki haberleri üzüntüyle karşıladığını dile getiren İzol, “Bu konu Belediye Meclis Toplantısı’nda da uzun uzadıya tartışıldı. Ben mecliste dile getirdiğim gibi burada da dile getirmek istiyorum. Biz kimseyi kış günü dışarıda bırakmadık. Osmanlı Mahallesi’nde mahkeme kararı doğrultusunda yıkımı yapılan işyerleri tamamen ranta yönelik yapılmış yerlerdir. Resimlerde de görüldüğü gibi yıkılan yerlerin tamamı dükkân. Şimdi kamuoyuna soruyorum. Siz bir yerde barınmak için önce ev mi yaparsınız yoksa dükkân mı? Bu bölgede 85 adet yapı var ve %90’ı işyeri. Ayrıca yıkımı yapılan dükkânların tamamı boş dükkânlar. İçersinde eşya olan dükkânlara ek süre tanınmıştır.
YIKIMLAR DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE, YARINDA SÜRECEK 
Yasaların uygun gördüğü kurallar doğrultusunda hazine arazileri üzerinde yapılan kaçak yapılara asla müsaade etmeyeceklerini ifade eden İzol, “Şanlıurfa Belediyesi dün olduğu gibi bugünde yarında yıkımlarına devam edecektir” diye konuştu.
Başkan Yardımcısı İzol, “Elimizde Şanlıurfa Valiliği’nden gelen genelgeler var. 2 ayda bir yapılan bu tür toplantılarda alınan yıkım kararlarını teker teker uygulamak zorundayız. Şanlıurfa Belediyesi Gecekondu Önleme ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü olarak yıkımlara yönelik kararlarımızı her iki ayda bir bu toplantılarda arz ediyoruz ve kararı buna göre alıyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, göreve geldiği günden bu yana her zaman fakir fukaranın yanında olmuştur. Olmaya da devam edecektir” şeklinde konuştu.
Rantçılarla dün olduğu gibi bugünde, yarında mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini dile getiren Başkan Yardımcısı İzol, “Fakir fukaranın hakkı olan hazine arazilerini dün olduğu gibi bugünde yarında kimseye peşkeş çekmeyeceğiz” dedi.
Kızılkoyun ve Harrankapı Caddesi’nde kamulaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İzol, “Geçmişte hazine arazileri üzerinde inşa edilen ancak o dönemde yıkımı gerçekleştirilemeyen yüzlerce gecekonduyu vatandaşlarımızı mağdur etmeden kamulaştırma yoluna gittik. Halkımızın parasını yine halkımıza harcadık ancak o dönem yapılan yanlışı biz yenilemek istemiyoruz. Bizden sonraki idarecilere böyle bir külfet bırakmak doğru değildir. Belediyenin parası tüyü bitmemiş yetimlerin parasıdır. Bu parayı biz başka hizmetlerde kullanmak istiyoruz” diye konuştu.
Şanlıurfa Belediyesi’nin hukuka aykırı hareket edemeyeceğini hatırlatan İzol, elerindeki yıkım kararını ve yıkımı yapılan işyerlerinin resimlerini kamuoyuna sunarak, yorumu halka bıraktıklarını kaydetti.
www.balikligol.com


emin izol yıkım açıklaması ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu