Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam İzmir Umut Kapısı'ndan muhtaçlar yararına kermes

İzmir Umut Kapısı'ndan muhtaçlar yararına kermes

Fakir ve muhtaçlar yararına kermes açan İzmir Umut Kapısı, İzmirli hayırseverleri kermese bekliyor.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2014 Cumartesi 11:47
İzmir Umut Kapısı'ndan muhtaçlar yararına kermes

 Türkiye çapında yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı Yardım Platformuna bağlı derneklerden İzmir Umut Kapısı Gıda Bankası Derneği, fakir ve muhtaçlar yararına bir kermes açtı. Eşrefpaşa semtinde kurulan kermese İzmirliler yoğun ilgi gösterdi.

El işi, elbise, zücaciye gibi eşyaların satışa sunulduğu kermesten elde edilecek gelir, muhtaçlar ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.

İzmir Umut Kapısı Genel Başkanı Hacı Şani, açtıkları kermes hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Umut Kapısı, İzmir’de Peygamber (sav)’in ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisini kendisine dustur edinerek kurulmuş bir dernektir. Umut Kapısı, İzmir’deki mağdurların, muhtaçların, yetimlerin ve öksüzlerin ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarfetmektedir. Bu ihtiyaçların giderilmesi için kaynak oluşturmaktadır. Kaynak oluşturma çerçevesinde, şuanda içinde bulunduğumuz mekanda bir kermes düzenledik. Gelirini, muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için kullanacağız inşaallah. Bu çerçevede İzmir’deki hayır sahibi kardeşlerimiz ve gönüllülerimizin yapmış olduğu hayırlarla ihtiyaç sahibi olan ailelerimize yiyecek, giyecek ve aş olarak yardımcı olacağız.” Dedi.

Hacı Şani, kermese İzmirlileri davet ederek; “Biz, üç gün önce kermesimize başladık. Kermesimiz Konak merkeze bağlı Eşrefpaşa semtinde bulunuyor. Dolayısıyla İzmir halkı kermesimize yoğun ilgi gösteriyor. Bu sebeple ayrıca İzmir halkına teşekkür ediyoruz. Kermesimiz 24 Eylül’e kadar İzmir halkının hizmetinde olacaktır. Hayır, sahipleri gelip buradan alışveriş yapabilirler. Yapmış oldukları alışverişler ihtiyaç sahipleri ve muhtaç ailelerin yararına kullanılacaktır.” İfadelerine yer verdi. (Muhammed Yıldız – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com