Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim İzinsiz mesaj gönderilemeyecek

İzinsiz mesaj gönderilemeyecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı açıklamada işletmecilerin pazarlama ve tanıtım amaçlı tüketicilerle sesli arama, e-posta ve SMS ile izinsiz iletişim kurulamayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2015 Cumartesi 14:37
İzinsiz mesaj gönderilemeyecek

BTK bir açıklama yayımlayarak elektronik haberleşme sektöründe faaliyette bulunan sabit, cep telefonu, internet servis sağlayıcıları ile uydu platform işletmecileri tarafından, pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak tüketiciler ile sesli arama, e-posta ve SMS yöntemi ile izinsiz iletişim kurulamayacağını belirtti.

Yapılan açıklamada 09/07/2015 tarihli Kurul Kararı ile işletmecilerin pazarlama ve tanıtım amaçlı haberleşme yapılabilmesi için izin alma zorunluluğu getirildiği hatırlatılarak, “Söz konusu mevzuat çerçevesinde sesli arama ile e-posta ve SMS gönderimi aynı hükümlerine tabidir. Buna aykırı olarak tüketiciler ile pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak sesli arama yoluyla iletişim kurduğu tespit edilen işletmecilere bir yazı gönderilerek, ilgili mevzuat kapsamındaki yükümlülükleri hatırlatılmış ve şikâyet konusu fiil ile ilgili denetim faaliyetlerini daha sağlıklı yürütülmesini teminen işletmecilerden mevzuat hükümlerine uyup uymadıklarına ilişkin gerekli bilgiler istenmiştir.” denildi.

İşletmecilerin BTK’nın düzenlediği esaslara uymaması halinde ise 15/02/2014 tarihli ve 28914 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İdari Yaptırımlar Yönetmeliği hükümlerinin uygulanacağı vurgulandı.   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com