Advert
Advert
Advert

"İyi bir gelecek için İslami bilinçli bir gençlik gerekir"

'Dava Şuuru ve Gençlik' adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Şanlıurfa Millet Vekili Mehmet Kasım Gülpınar, iyi bir gelecek için gençliğin İslami bir bilinçlenme yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Şanlıurfa’da ‘Dava Şuuru ve Gençlik’ adlı konferans düzenlendi. Milli Eğitim Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Ak Parti Şanlıurfa Millet Vekili Mehmet Kasım Gülpınar, dünyanın geleceği için bilinçli bir gençliğin öneminden bahsetti.

Topluma hizmet edecek bir bireyin görevini belirleyip bilinçli bir şekilde çalışması gerektiğini vurgulayan Gülpınar, “Ben dava şuuruna sahip olan bir gençliğin siyasetçi olmaktan ziyade, devlet adamı olmasını tercih edeceğine hiç şüphem yok. Sizler inşallah bu memleketin yetiştirdiği değil, bu toplumun yetiştirdiği değil, sizler bir devlet adamı olacaksınız. Bu memlekete hizmet edeceksiniz toplumun size hizmet etmesini beklemeyeceksiniz. Türkiye’de genç nüfusu fazla olan ikinci iliz. Eğer şuur sahibi olacaksak,  kendi istikbalimiz, değil, memleketimizin istikbalini önce düşüneceğiz” dedi.

İyi bir gelecek için uzun yıllar sonraya göre hesabın yapılıp ona göre çalışılması gerektiğini belirten Gülpınar, “Eğer biz günü birlik hareket edersek, kesinlikle yarı yolda kalırız. Madem ki geleceğimizi düşünmemiz lazım, o zaman gençlerimizi düşünmemiz lazım. Çok ta olağan üstü bir teşhis değil, herkesin bildiği bir şey bu. Ama bazen ihmal ettiği, bazen de kendini düşünmekten mütevellit çok ta geleceğe dönük siyaset üretememenin getirdiği bir dezavantaj olarak değerlendirmek lazım. Şanlıurfa’da genç sayısı daha fazladır. Bizim genç nüfusumuz çok fazla. Oy veren genç nüfusumuz her geçen seçimde fazlalaşıyor. Burada birçok arkadaşımız Kur’an-ı Kerimi biliyor Bir kere Kur’an-ı Kerim’i kendimize rehber edinmemiz lazım. Kuran’ın her bir ayeti bir düsturdur. Hepiniz kendinize Kur’an’ın bir ayetini kendinize yol edinebilirsiniz. Herkes kendi fıtratına göre Kur’an’ın bir ayeti ön plana çıkartabilir” ifadelerinde bulundu.  (Sedat Kuşulay-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!