Reklamı Geç
Advert
Advert

IV. Halil ibrahim buluşmaları 21 Mayısta

IV. Halil ibrahim buluşmaları 21 Mayısta
IV. Halil ibrahim buluşmaları 21 Mayısta

Şanlıurfa "Bereketli Hilal" olarak adlandırılan toprakların en güzide yerinde yerini almaktadır. Bu bereketin hâsılası olarak atalarımız bizlere her biri başlı başına bir hazine olacak yüzlerce eser bırakmışlardır. Bu hazineleri koruyup kollamak, gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyaya sunmak Şanlıurfa'da yaşayan, görev yapan herkesin görevidir.

Şanlıurfa Valiliği tarafından bu görev yükümlülüğünden hareketle birçok çalışma yapılmış, bugün de yeni çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir.

İlimizin tanıtımına büyük hizmet ettiği görülen ve üç yıldır başarı ile organize edilen "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları" da bu çalışmaların biri ve en önemlilerindendir. Hz. İbrahim Peygamber'in en önemli vasıflarından olan cömertlik ve yardımlaşma hasletinden yola çıkarak Şanlıurfa'yı iyiliğin doğduğu şehir, iyiliğin ve yardımlaşmanın başkenti olarak tanımlayan buluşmalar kapsamında geçtiğimiz yıllarda 50'ye yakın ülkenin temsilcisi ve misafir ilimize gelmiştir.

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları bu yıl dördüncü kez organize edilecektir. Şanlıurfa valilik makamı tarafından bu organizasyonda Vali Yardımcısı Yıldıray MALGAÇ koordinatör olarak görevlendirilmiş ve yetkilendirilmiştir. Organizasyon için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi değişik mali kaynaklardan faydalanılacaktır. Bu kaynakların harcamaları da her zaman olduğu gibi usulüne uygun olarak yapılacaktır. Harcamalar, ilgili kurumların denetimine tabidir. Geçmiş yıllarda yapılan "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları"yla ilgili olarak gündeme çeşitli zamanlarda dile getirilen iddialar bilgi ve belgeye dayalı ise mutlaka değerlendirilecek ve ilgililer hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Bu anlamda spekülasyona meydan vermemek sorumluluk sahibi bütün Şanlıurfalıların görevidir.

 Tüm kamuoyundan bu yıl 21 – 23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları"nın hedeflenen amaçlara ulaşması adına işbirliği içinde olunmasını ve yapılacak etkinliklerle ilgili pozitif katkılarını valiliğimiz ile paylaşılmasını talep ediyoruz.

Şanlıurfa valiliği

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi