Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İttihad'ul Ulema'dan Molla Abdussamed için taziye mesajı

İttihad'ul Ulema'dan Molla Abdussamed için taziye mesajı

İttihad'ul Ulema, dün vefat eden Molla Abdussamed Bingöl'ün için bir taziye mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2016 Cumartesi 10:20
İttihad'ul Ulema'dan Molla Abdussamed için taziye mesajı

Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad’ul Ulema), Kürdistan medreselerinin yetiştirdiği ender âlimlerden biri olan Molla Abdussamed Bingöl’ün vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımladı.

Âlimler ve Medreseler Birliği Başkan Yardımcısı Molla Mehmet Şenlik tarafından yapılan açıklamada, Molla Abdussamed Bingöl’ün vefatının başta Bingöl olmak üzere bölge için büyük bir kayıp olduğu vurgulandı.

Abdussamed Bingöl’ün yüzlerce öğrencinin yetişmesine vesile olduğunu belirten Şenlik, "Değerli Seyda’mızın ömrü boyunca medreselerimize kazandırdığı talebeler ve bereketli ilim halkaları, çok kısa sürede birçok müderrisin yetişmesine vesile olmuş, başta Bingöl ve çevresi olmak üzere halkımız kendisinden fazlasıyla feyizlenip istifade etmiştir. Çektiği büyük sıkıntılara rağmen ilmin verdiği vakar ve sabırla çalışmalarını hiç aksatmayarak devam ettiren Seyda’mız yüzlerce talebenin ilimle müşerref olmasına vesile oldu." diye belirtti.

Şenlik, Molla Abdussamed’in özellikle örnek ahlakı ve şahsiyetiyle birçok insana faydasının dokunduğuna dikkat çekerek, "Fıkhi meseleler üzerindeki vukufiyeti sebebiyle birçok husumetli davalar kendisinin vesilesiyle selamete erdi. Allah değerli Seyda’mızı rahmetiyle kuşatsın. Geride bıraktığı yakın akrabaları, ilim arkadaşları, talebelerine sabırlar versin.” ifadelerini kullandı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com