Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İTTİHAD'tan Ümran Dergisine ziyaret

İTTİHAD'tan Ümran Dergisine ziyaret

Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) İstanbul ziyaretleri kapsamında son olarak Ümran Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şemsettin Özdemir'i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 15:36
İTTİHAD'tan Ümran Dergisine ziyaret

Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHADUL ULEMA) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şenlik ve birliğin İstanbul Sözcüsü Mehmet Şakir Direkçi, Ümran Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şemsettin Özdemir’i ziyaret etti.

Araştırma ve Kültür Merkezinde gerçekleşen görüşmede çok samimi duygular paylaşıldı.

Medreselerin toplum içerisinde çok önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Mehmet Şenlik Hoca, “Bu ilim merkezlerini tekrar merkeze almayı, canlandırmayı hedefliyoruz. Müslümanların ittifak ettikleri noktalardan birbirlerinden istifade etmeleri gerekir. Sen ben demeden Müslümanların birbirlerini ziyaret etmeleri birbirlerini sormaları gerekir. Müslümanların birbirlerini tanımaları gerekir. İlginçtir başka bir ülkede İslami mukaddesata bir saldırı yapıldığı zaman bütün İslami camialar en gür seda ile tepkilerini ortaya koyuyorlar. Âmâ ne hikmetse bu ülkemizin içinde olunca aynı tonda bir karşı çıkış olmuyor. Bu bir eksikliktir.” dedi.

Müslümanların mezhep çatışmalarından, sivri çıkışlardan ve gereksiz kısır tartışmalardan çok zarar gördüğünü dile getiren şenlik; “Biz vasat çizgiye dikkat etmeliyiz. Ehli kıbleyi tekfir etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Ümran Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Yayıncı Şemsettin Özdemir ise, “Totaliter ülkelerde İslam’a hizmet daha çok zordur. Bu gün hizmet için daha rahat şartlar mevcuttur. Müslümanlar arasında eskiden gelen kırgınlıklar olabilir. Bu kırgınlıklar sürecek değil. Bu kırgınlıkların bitmesi gerekir. Savaş veya öldürme bir kazanım değildir. Asıl kazanım insandır.” ifadelerini kullandı.

Bazen insanların birbirlerini anlamakta zorluk çekebileceğini dile getiren Özdemir, Batının birçok defa İslam ümmetinin içine oyunlarını devreye koyduğunu belirtti. Özdemir, “Düşünen, Düşünce üreten yetenekli insan yetiştirmek gerekir. Eski kırgınlıklarında bitmesi gerekir.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da tefecilere operasyon: 10 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com