Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İttihad'tan Batman Müftüsüne ziyaret

İttihad'tan Batman Müftüsüne ziyaret

Alimler ve Medreseler Birliği İttihad-ul Ulema Genel Başkanı Enver Kılıçarslan beraberindeki heyetle Batman'a yeni atanan İl Müftüsü Turgut Erhan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 11:16
İttihad'tan Batman Müftüsüne ziyaret

Alimler ve Medreseler Birliği İttihad-ul Ulema Genel Başkanı Enver Kılıçarslan, İttihad üyelerinden oluşan bir heyetle Batman İl Müftülüğü görevine yeni başlayan Turgut Erhan’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Müftülük makamında gerçekleşen ziyarete İttihad Genel Başkanı Enver Kılıçarslan’ın yanı sıra İttihad üyeleri A.Rahman İçlek, Osman Teyfur, Beşir Şimşek ve M. Ali Altun’dan oluşan bir heyet katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Müftü Erhan’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Enver Klıçarslan, İttihad olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin birçok ilinde medreselerinin ve yüzlerce kız, erkek öğrencilerinin olduğunu söyleyen Kılıçarslan, “Bizler dindar ve topluma faydalı bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bu doğrultuda topluma hizmet ediyoruz. Bizim gaye ve hedefimiz budur. Memleketimizde bulunan bazı din düşmanları, özellikle genç kızları ve erkekleri bozmaya yönelik çalışmalar yürütüyorlar. Bizler de bunun önüne geçmek için ıslaha yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Bu gençliğin kendisine, ailesine, topluma faydalı olabilmesi için hayırlı hizmetler yapmaya çalışıyoruz. İslam’ı toplumun tamamına yaymak istiyoruz. Bu yolda ilk olarak medreselerden geçmektedir. İşte bizler de bu medreselerde camileri yakan değil, onlara sahip çıkan gençlik yetiştiriyoruz.” dedi.

Vahiy ışığında bir toplumun yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Kılıçarslan, “İslam’ın hayatımızın tamamında olması lazım. Bu yönde hayırlı hizmetler veren medreselere destek verilmesi gerekiyor. Elhamdulilah halkın medreselere büyük bir teveccühü var. Bizler çocuklarımızı cehaletin karanlığından kurtarıp, İslam’ın nurlu ışığında yetiştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İTTİHAD’ın bu yöndeki ıslah çalışmalarını takdir eden Müftü Turgut Erhan, topluma faydalı ve dindar bir nesil yetiştirmenin üzerlerine bir görev olduğunu belirterek, medreselere her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti. (M.Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com