Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim İttihad-ul Ulema Batman'da yüz kişilik medrese açıyor

İttihad-ul Ulema Batman'da yüz kişilik medrese açıyor

Türkiye çapında faal olan ve binlerce öğrencinin eğitim gördüğü İttihad-ul Ulema'ya bağlı medreseler zincirine Batman'da bir yenisi daha ekleniyor.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 21:20
İttihad-ul Ulema Batman'da yüz kişilik medrese açıyor

Batman Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihad-ul Ulema) tarafından yapılan açıklamada,   merkez Beşevler   Batman Beşevler Mahallesi’nde yüz öğrenci kapasiteli medrese açılışı gerçekleştireceği belirtildi.

Açılışı yapılacak medresenin İttihad-ul Ulema’ya bağlı olarak yurt çapında faal olan ve binlerce öğrencinin eğitim gördüğü medreseler zincirine yeni bir halka olarak hizmet vereceği belirtildi.

Açıklamanın devamında, “29 Ekim Pazar günü yapılacak açılışa Batman Merkezi başta olmak üzere Batman dışından da yüzlerce değerli medrese Seydaları, cami imamları ve bölgemizin önde gelen kanaat önderleri   katılacaktır. Açılışta âlimlerimizin medreselerin önemi ve âlimlerin topluma karşı sorumlulukları konusunda istişare ve görüş alış verişinde bulunulacak ve bu konuda çeşitli konuşmalar yapılacaktır. Toplumların manevi kalkınmasında büyük etkileri olan medreselerin ihya olunmaları ve âlimlerin bu konudaki çalışmaları bölgemizin ve tüm toplumun yarınları için güzel bir başlangıç olduğu inancındayız.” denildi.

Açıklamanın sonunda, “Cenabı Allah, bu hayırlı hizmette say ve gayret gösteren Seydalarımızdan, âlimlerimizden ve tüm hayırseverlerden razı olsun. Bu vesileyle medresemizin açılışına tüm âlim ve medrese müderrislerimizi bekliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com