Advert
Advert
Advert

İtalya'da Müslüman gençler piknikte buluştu

İtalya'nın Trieste kentinde İslami hizmetlerini sürdüren Said-i Nursi Vakfının düzenlediği sosyal etkinlikte gençler bir araya geldi.

İtalya'da Müslüman gençler piknikte buluştu
İtalya'da Müslüman gençler piknikte buluştu

Yaz sıcaklarının sona ermesiyle geçen yıl   gençleri piknikte buluşturan Said-i Nursi Vakfı, bu yıl da  ‘Müslüman Gençlik Nasıl Olmalı’ adlı programla gençleri bir araya getirdi.  

Etkinliğe Diyarbakır'ın tanınmış bölge Alimlerinden Molla Vahdettin Kayada  katıldı. Molla Vahdettin Hoca, piknik alanında kıldırdığı öğle namazının ardından gençlere namazın önemi ve sosyal aktiviteler hakkında kısa bir konuşma yaptı.

Molla Vahdettin Hoca konuşmasında,'' Bu güzel günde piknik alanında siz kıymetli gençlerden Allah-u Teala razı olsun. Allah'ın bize vermiş olduğu tüm güzel nimetlere şükür ederek, İslami kimliğimizi her yerde yansıtmalıyız. Bu ister piknikte olsun, isterse başka yerde olsun fark etmez. Rabbim gençlerimizin ayaklarını İslam davasında sabit kılsın.'' dedi.

Düzenlenen gezi etkinliğinde gençler ilahiler ve çekilen halaylar eşliğinde stres attı.

Said-i Nursi Vakfı yetkilileri, “İnşallah daha çok sosyal aktivitelerimizin devamı gelir ve çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler