Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İtalya'da Kurban Bayramı sevinci yaşanıyor

İtalya'da Kurban Bayramı sevinci yaşanıyor

Mübarek Kurban Bayramı İtalya'nın Yrieste ve Como şehirlerinde kalan Müslümanlar tarafından büyük coşku ile kutlanıyor.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2016 Salı 07:59
İtalya'da Kurban Bayramı sevinci yaşanıyor

İtalya'da yaşayan Türkiyeli, Faslı, Pakistanlı ve Güney Afrikalı çok sayıda Müslüman kurban bayramı namazı için sabahın erken saatlerinde Trieste kentinde bulunan Said-i Nursi Camiinde toplandı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Said-i Nursi camisinde toplanan Müslümanlara Hz. İbrahim'in (as) hayatını anlatan Veysel Aydemir Hoca, Bayram namazından sonra verdiği hutbede, Haccın ve kurbanın önemine değindi.

Kurbanın teslimiyet olduğunu ifade eden Veysel Hoca, "Sevmek ve cömert davranmak ilahi bir nimettir ancak hain olmak ve nankör davranmak ilahi bir gazaptır. Bu da Müslümana gitmez. Kardeşini sormak, korumak, ona karşı iyi niyet beslemek Müslümanın vazifesidir. Ona ilahi bir emirdir. ''Bayram sevinçleri paylaşmanın adıdır. Müslümanın müslümana bakan güler yüzüdür,şefkat yüzüdür. '' dedi.

İtalya`nın Como şehrinde bayram idrak edildi

İtalya`nın Como şehrinde de sabahın erken saatlerinde Mevlana Camii`nde toplanan Müslümanlar bayram namazını kıldılar. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran Müslümanlar, bayram namazına kadar tekbir ve salâvatlar getridiler.

Kılınan bayram namazının ardından Kurban Bayramı hutbesini okuyan Abidin Deniz Hoca, Avrupa ortamında bayramın önemine değindi.

Deniz Hoca hutbesinde, “Kurban, İbrahim gibi teslim olmak demektir. İbrahim gibi nefsimizii kurban etmeliyiz. Ben yüzümü alemlerin Rabbi olan Allah'a çevirdim. Ben bir olan Allah'a inanırım, müslümanım asla ve asla Allah'a eş koşanlardan değilim, demek takvadandır.'' şeklinde konuştu.

Hutbenin ardından bayramlaşmak için saf tutan Müslümanlar, birbirileriyle musafaha edip kucaklaşarak bayramlaştı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com