Advert
Advert
Advert

İtalya'da fetih programı düzenlendi

İtalya'nın Trieste kentinde faaliyet gösteren Said-i Nursi İlim Kültür Merkezi'nin düzenlediği programla, Mekke'nin fethi kutlandı.

İtalya'da fetih programı düzenlendi
İtalya'da fetih programı düzenlendi

Program Ammar Aydemir'in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Veysel Aydemir Hoca'nın günün anlam ve önemine  yaptığı konuşmayla devam etti.

Veysel Hoca konuşmasında, Hıristiyan örf ve geleneklerinden olan yılbaşı eğlencesi,  İslam'ın şiarına aykırıdır.  bir Peygamber'in doğumunun içkiyle, haramlarla kutlanması  yanlıştır. Tüm bu çirkeflikler,  dinimizde haramdır. Allah'ın (c.c ),  yasaklamış olduğu haramlardan, Müslümanların uzak durması gerekir. Müslümanların bu tür kötü aktivitelerden, Yılbaşı eğlencelerinden, milli piyango kumarından  kaçınmaları lazım.'' dedi.

Daha sonra  Mekke’nin Fethini de işleyen Aydemir Hoca,  daha sonra yakın zamanda Diyarbakır, Bingöl ve Cizre'de mütedeyyin insanlara yapılan saldırılara da değinerek, “PKK/HDP zihniyeti tıpkı Mekkeli müşrikler gibidir. Asıl gayeleri İslam’a düşmanlıktır. Bölgemizde yaşanan bu vahşet, aynen Peygamber (a.s) ve Ashabının da kendi kavminden olan insanlar tarafından zulümler gördüğünü, bugün de bölgemizde İslam'a alerjisi olan Marksist ve Batı destekli piyonlar, müslümanların bölgedeki gelişmelerinden dolayı duyduğu nefretini bölgede yaşayanlara karşı kinlerini kusmaktadır.'' ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!