Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İtalya'da 6-8 Ekim şehitleri anıldı

İtalya'da 6-8 Ekim şehitleri anıldı

İtalyan`nın Trieste şehrinde bulunan Said-i Nursi İlim Kültür Vakfı'nın düzenlediği programla, geçen yıl 6-8 Ekim'deki olaylarda PKK çeteleri tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşları anıldı.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2015 Pazartesi 11:12
İtalya'da 6-8 Ekim şehitleri anıldı

Said Nursi ilim Kültür Vakfı, geçen yıl 6-8 Ekim tarihleri arasında HDP yöneticilerinin çağrısı üzerine, sokaklara salınan PKK çetelerinin saldırıları sonucu katledilen şehitler,  İtalyan`nın Trieste şehrinde bulunan  Said-i Nursi İlim Kültür Vakfı’nın düzenlediği programla yâd edildi.

Hamza Kayalıalp'ın şehitlerin pâk ruhlarına  okuduğu Yasin-i şerif tilavetiyle başlayan program, Veysel Aydemir Hoca’nın konuşmasıyla devam etti.

 Aydemir Hoca konuşmasında, "Yasin Börü ve arkadaşları Ashab-ı Uhdud gibi şehid edildi. Peygamber ve İslam Ahlakı üzerine yetişen Yasin Börü, Riyad Güneş, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Turan Yavaş, sadist ruhlu PKK tarafından Ashab-ı Uhdud gibi katledildiler. Şehadet sualsiz cennete girmektir, şefaattir ve berekettir. Bundan sonra mazlum Kürt denildiği vakit, vahşice ve barbarca katledilen Yasin Börü ile arkadaşları akla gelecek. Öyle korkunç bir şekilde şehid edildi ki, bunu anlatacak kelime bulamıyorum. " dedi.

Aydemir Hoca,"Bu camia16 yaşındaki bir gencin bayram gününde akranları gibi gezme yerine, yardıma muhtaç insanlar için koşuşturan bir nesil yetiştirmiş, diğer yandan HDPKK zihniyeti de,  katil, cani, barbar ve insani duygulardan uzak bir nesil yetiştirmiştir. Tarih tekerrürden ibarettir. Dünya var oldukça Habil ve katillerde var olacaktır. Allah (cc)  Yasin ve arkadaşlarının haklarını katillere bırakmasın.” dedi.

Program yapılan Duayla sona erdi.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com