Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İtalya Trieste'de bayram coşkusu

İtalya Trieste'de bayram coşkusu

İtalya'nın Trieste şehrinde yaşayan Müslümanlar, Said-i Nursi Camii'nde kurban bayramı namazını ihya ederek bayramlaştı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2014 Pazar 05:41
İtalya Trieste'de bayram coşkusu

ROMA - İtalya'nın Trieste şehrinde Said-i Nursi Camii'nde toplanan Müslümanlar, kurban bayramı namazını ihya ettiler. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran Müslümanlar getirdikleri tekbir ve salâvatlar ile bayram namazını kıldılar.

Said-i Nursi Kültür Merkezinin mescidinde kılınan namazın ardından bayram hutbesini okuyan Veysel Hoca, gençlerin bayramlarda kardeşliklerini pekiştirmeleri gerektiğini ve bu davranışlarının bayram sonrasında da devam ettirmelerinin çok önemli olduğuna değindi. Hutbede, İslam'ı, yaşantılarının her alanına uygulayanların en büyük mükafatlarını Allah'u Teala'dan ahirette alacaklarını ve gençlerin yanı sıra büyük küçük demeden herkesin buna mutlaka dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapıldı.

Ayrıca, camileri terk etmenin ve kardeşliğin devamlı olmamasının maneviyatlarına zarar vereceğini söyleyen Veysel Hoca, ''Özelde Avrupa'da yaşayan Müslümanlara genelde bütün İslam alemine duada bulundu.

Hutbe sonrası gerçekleştirilen bayramlaşma merasiminden sonra çeşitli ikramlarda bulunuldu.  (Yusuf Can - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com