Advert
Advert
Advert

İtalya Trieste'de bayram coşkusu

İtalya'nın Trieste şehrinde yaşayan Müslümanlar, Said-i Nursi Camii'nde kurban bayramı namazını ihya ederek bayramlaştı.

İtalya Trieste'de bayram coşkusu
İtalya Trieste'de bayram coşkusu

ROMA - İtalya'nın Trieste şehrinde Said-i Nursi Camii'nde toplanan Müslümanlar, kurban bayramı namazını ihya ettiler. Sabahın erken saatlerinde camiyi dolduran Müslümanlar getirdikleri tekbir ve salâvatlar ile bayram namazını kıldılar.

Said-i Nursi Kültür Merkezinin mescidinde kılınan namazın ardından bayram hutbesini okuyan Veysel Hoca, gençlerin bayramlarda kardeşliklerini pekiştirmeleri gerektiğini ve bu davranışlarının bayram sonrasında da devam ettirmelerinin çok önemli olduğuna değindi. Hutbede, İslam'ı, yaşantılarının her alanına uygulayanların en büyük mükafatlarını Allah'u Teala'dan ahirette alacaklarını ve gençlerin yanı sıra büyük küçük demeden herkesin buna mutlaka dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapıldı.

Ayrıca, camileri terk etmenin ve kardeşliğin devamlı olmamasının maneviyatlarına zarar vereceğini söyleyen Veysel Hoca, ''Özelde Avrupa'da yaşayan Müslümanlara genelde bütün İslam alemine duada bulundu.

Hutbe sonrası gerçekleştirilen bayramlaşma merasiminden sonra çeşitli ikramlarda bulunuldu.  (Yusuf Can - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı