Advert
Advert
Advert

İstiklal Marşının kabulü Şanlıurfa'da böyle kutlandı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, DSİ Konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize ettiği, Osmangazi Anadolu Lisesi ve Abdulkadir Göncü Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü’nün 92. Yıldönümü ve Mehmet Âkif Ersoy’u anma günü programına katıldı.

İstiklal Marşının kabulü Şanlıurfa'da böyle kutlandı
İstiklal Marşının kabulü Şanlıurfa'da böyle kutlandı

Programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, İl Müftüsü İhsan Açık, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü’nün 92. Yıldönümü ve Mehmet Âkif Ersoy’u anma günü programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Osmangazi Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet Aslan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u anma günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç verdi. Düzenlenen yarışmada İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Sümeyra Eğrik birinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Şişli ikinci ve ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi öğrencisi Haziman Olgaç ise üçüncü oldu.

Yarışmada Birincilik ödülünü kazanan İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencisi Sümeyra Eğrik, İstiklal Marşını okuyarak salonda duygulu anlar yaşattı.

 

Ödül töreninin ardından İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan belgesel sunumundan sonra öğrencilerin hazırlamış oldukları Veda adlı oyun ile İstiklal adlı Oratoryo gösterisi yapıldı.

Program sonunda Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci programın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik etti.

İstiklal Marşının kabulü Şanlıurfa ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesi İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Celalettin Güvenç Osmangazi Anadolu Lisesi 92. Yıldönümü Mehmet Âkif Ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret