Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İşten çıkarılan güvenlikçilerin sorunu meclise taşındı

İşten çıkarılan güvenlikçilerin sorunu meclise taşındı

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir AFAD’a bağlı Şanlıurfa Suruç çadır kentinde çalışan 70 özel güvenlik personelinin işten çıkarılmasıyla ilgili meclise soru önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2016 Çarşamba 10:50
İşten çıkarılan güvenlikçilerin sorunu meclise taşındı


Osman Baydemir Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlaması istemiyle Türkı̇ye büyük mı̇llet meclı̇sı̇ başkanlığına verdiği soru önergesinde, İşten çıkarılan personelin bağlı oldukları taşeron şirketin yetkilileri çıkarılan 70 tane özel güvenlik personelinin yerine AK Parti ve üst düzey yöneticilerin referanslarıyla yeni eleman alındığını iddia etti. Baydemir bu iddiası taşaron firmanın yetkililerine dayandırdı.

Osman Baydemir firmadan aldığı bilgilere dayanarak İşten çıkarma konusunda ise yine AK Parti bir Urfa milletvekilinin ismi geçtiğini iddia etti.
Osman Baydemir soru önergesinde şu görüşlere yer verdi:

Konu ile ilgili görüştüğümüz yetkililer taşeron şirketin değişmesinden kaynaklı böyle bir durumun yaşanabildiğini, işten çıkarmaların taşeron şirketin tasarrufunda olduğunu belirtmekte, taşeron şirketin neden değiştirildiğine dair ise net bilgi vermemektedirler.
Bu gerekçelerle;
1- AFAD’ın denetimindeki kamplarda görev alacak taşeron şirketler nasıl belirlenmektedir? Bu şirkete bağlı personeller nasıl seçilmektedir? Hangi kriterler aranmaktadır?
2- Şanlıurfa Suruç kampında çıkarılan 70 özel güvenlik personeli, şirketin yetkilisinin belirttiği gibi, AK Parti ve üst düzey yöneticilerin referansı ile mi işe alınmışlardır?
3- Çadır kentlerde işe alınma ve işten çıkarmalara dair iktidar milletvekillerinin bir tasarrufu var mıdır? Konuya dair çıkan duyumları nasıl açıklıyorsunuz?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com