Advert
Advert
Advert

İşte Urfa halkının Belediye Başkanından talepleri

Şanlıurfa yeler seçimlere hazırlanırken Şanlıurfalı halkın talepleri Belediye Başkanların önüne çıktı.

İşte Urfa halkının Belediye Başkanından talepleri
İşte Urfa halkının Belediye Başkanından talepleri

Şanlıurfa’da bir araya gelen yüzlerce kişi, taleplerini Başkan adaylarına duyurdular. Bakanlım AK Parti Adayı Celalettin Güvenç, MHP Adayı Kemal Saraçoğlu, BDP adayı Osman Baydemir, SP Adayı Ahmet Bahçıvan, CHP adayı Hale Soran, Hüdapar adayı Emin Güneş ve İlçe Başkan Adayları ne kadar ilgi gösterecekler.

İşte o talepler.

 

 

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN HALK OLARAK İSTEKLERİMİZ,

1: parklar da, yakın camii yoksa,abdest yerleri ve küçük mescitler olmalı, park görevlileri bunlardan sorumlu tutulmalı.

2: tüm tuvaletler ücretsiz olmalı.(yabancıların şaşırdıkları şey tuvaletin parayla olması)

Belediye kendi birimlerinden görevli tahsis ederse temiz de olur.

3:Urfa yazın sıcak olduğu için,En az 500 metre de bir soğuk su sebilleri olmalı.(bazı yerler de var ama yetersiz)

4: Dükkanların önün de satış yapılmaması ve erkeklerin yollrın önün de oturmalarına izin verilmemesi.(yürüyecek yer bulamayınca yoldan yürümek zorun da kalınıyor bu da kazalara yol açıyor.)

5: Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarına belediye tarafından zabıtalarca teraziler konulmalı. Şüpheli durumlar da halk korunmalı.

6:Taziyeler de en az bir gün belediye tarafından ücretsiz mekan tahsis edilmeli ve yemek verilmeli.

7: Özel günler de ulaşım araçları ve eğlence mekanları ücretsiz olmalı -Çocuklar için sirkler ve luna parklar - (Bayram ve kandiller de)

8: Diyanetle konuşulmalı imamların ve hocaların dilencilikten kurtarılması sağlanmalı.( her cuma kapı önün de para toplanması, cemaatta bıkkınlık oluştururken hocaları da aşağılamaktadır) - Paraların nereler de kullanıldığını bilmemek te işin cabası-

9: halkı bilinçlendirmek adına sık sık seminerler paneller düzenlenmeli genel hakları öğretilmeli tüketici bilinci aşılanmalıdır.

10: Belediye başkanları, birkaç zenginin ve aç gözlü çıkar şebekelerinin değil de, halkın başkanı olmalıdır.

11: Başkan halkına inmeli onların genel sorunlarıyla ilgilenmeli, halkın başkana kolay ulaşılması sağlanmalı, başkanlar da, başkan olur olmaz telefonları değiştirmemelidir...

12: Yolların kenarların da park eden araçlar görüntü kirliliği yapmakta ve kazalara davetiye çıkarmaktadır. bunları önlemek için çok katlı veya yer altında, açık ve kapalı oto garajlar yapılmalıdır.( ucuz olursa herkes arabaları oraya park edeceği için görüntü kirliliği olmaz)

13 :Urfa turizme yatırım yapmalı-Bilhassa dinsel turizme- Uluslararası antlaşmalara imza atmalı, onun içinde büyük yatırımlar için tanıtıma, yatma,kalma, gezme gibi ve her bütçeye göre yerler ayarlanmalıdır(yerli ve yabancı turistler için)

14 :Çarpık kentleşmeye son verilmelidir.

15 :Askeriye alanı hiç kimseye peşkeş çekilmemeli new yorkta olduğu gibi ormanıyla yapay gölüyle vs büyük park yapılmalı Urfa'nın akciğerleri, halkın da, nefes alacağı alan olmalıdır.

Not: Ben bunları on binlerin sözcülüğünü yaparak yazıyorum...Başkanların dikkatine

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı