Reklamı Geç
Advert
Advert

İşte son anket

İşte son anket
İşte son anket

Seçim olsa 4 partinin son durumu

Türkiye seçim atmosferine girmeye başladı. Başbakan Erdoğan yüzde 50 oy hedefliyor. CHPli Gürsel Tekin ise tek başına iktdar için bize yüzde 37 yeter diyor. Son anket göre AK Parti, CHP, MHP ve BDPnin oyunu ortaya koydu.

Prof. Özer Sencarın başkanlığında Metropoll araştırma şirketinin son çalışması yayınlandı. Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcakın bugünkü köşe yazısında yer verdiği araştırmada Bugün seçim olsa hangi partiye oy verileceği?sorusunu da cevap aranmış. 

Metropollün son araştırmasına göre, kararsızlar dağıtıldıktan sonra, dört partinin oy oranları şöyle: AK Parti yüzde 45.3, CHP yüzde 30.7, MHP yüzde 13.8, BDP ise yüzde 6.5.

Metropollün eski kamuoyu araştırmalarıyla mukayese edildiğinde, AK Partinin bir miktar gerilediğini, CHPnin ise ilerlediğini kaydeden Nazlı Ilıcakın ankete ilişkin yorumu şöyle:

CHPnin, Kemal Kılıçdaroğluyla, eskisine göre daha iyi bir çizgi yakaladığını da söyleyebiliriz. Deniz Baykala güvenenler % 10-15 civarındayken, Kılıçdaroğluna güven % 22.5. Tayyip Erdoğan ise, mevcut siyasi parti liderleri arasında en çok güvenilen politikacı olma özelliğini, % 40.6 destek ile sürdürüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Şanlıurfa’da  Kütüphaneler Haftası Başladı
Şanlıurfa’da Kütüphaneler Haftası Başladı