Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj İşte Milli İradenin Gücü…

İşte Milli İradenin Gücü…

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2010 Cumartesi 17:03
İşte Milli İradenin Gücü…

Şanlıurfa AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Gürkan referandumdan sonra geldiğimiz noktayı değerlendirdi. İşte Milli İradenin gücü başlıklı değerlendirme;

                      Anayasamızın 26.maddesinde değişiklik yapan düzenleme %58 oy oranı ile halkımızın onayından geçmiş oldu. Cenab-ı  Hak halkımız ve ülkemiz için sonucunu hayırlı etsin. Demokrasiye olan güven ülkemizde bir daha tazelenmiş olup,Milli iradenin gücü kendini bir daha kanıtlamış oldu. Esas üzerinde düşünülmesi  gereken;  siyasi düşüncelerini ve görüşlerini referandum sürecinde halka anlatmaya çalışan bir siyasi parti liderinin savunduğu referandumdaki (hayır) tercihini kullanmamış olması ilginçliğin ötesinde halkına dayatmaya çalıştığı bu hayırsız “hayır”ı kendi içine sindirememiş olması ve dolayısıyla bir bahane ile sandığa gitmemesi,kendine ve halkına karşı olan saygısızlığını ortaya koymuştur. Ama bu vesile ile sandığa gitmeyip dolayısıyla hayır tercihini kullanmamış olması,kendine hayırlı bir iş yapmıştır. Allah ülkesine ve halkına hayırlı işler yapması yolunda ıslah etsin. Bu sürecin en güzel yanı “evet” veya “hayır” yönünde çalışmalarını sürdüren ve oylarını kullanmak suretiyle, sonucunun herkes tarafından saygıyla karşılanmış olması, halkımızın demokrasiye olan güvenini bir kere daha ortaya koymuştur.

                    12 Eylül darbe anayasasının, yine bir 12 Eylül günü değiştirilmesi kararı ülkemiz için manidar milat olarak tarihe geçecektir. Ülkemizde artık bu darbeci zihniyetin heveslileri, milli iradenin bu gücüne karşı artık ortaya çıkamayacaklardır. Bu zihniyet, devamlı özgür düşüncenin önünde bir bend oluşturmuş; 1970’ li yıllarda sol düşünceye “komünizm” bahanesiyle, 1990’lı yıllarda “irtica” adı altında inanç özgürlüklerine geçit vermeyip ülkemizde yapay korku, kaos ve krizler yaşatarak sonunda darbelerle bu özgürlüklerin önünü tıkamaya çalışmışlardır. Ama maalesef demokrasi havariliğine soyunan sözde demokrasiden yana duran bazı politikacılarımızla, çeşitli ırkların mensupları bu güzel vatan topraklarımız üzerinde kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşayan halklarımızı; ırkçılık düşüncelerle ayırmaya çalışan ve birbirlerine kırdıran politik hesap peşindeki politikacıları referandum sandıklarına gömerek; birlik , beraberlik ve kardeşlik projelerine evet diyerek darbeci zihniyete karşı birlikte mücadele ederek onların hazırladıkları anayasayı değiştirme kararını vermişlerdir.

                   Esas bundan sonra yapılması gereken halkımızı bölmeye teşebbüs eden düşüncelere karşı hep beraber Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Sünni, Gayri Müslim, Alevi gibi inancına ve ırkına bakılmadan hep birlikte dayanışma içinde ülkemizde bu ayrılıklara yer olmadığını her halükarda göstermeliyiz ki kimse farklı hesaplarla ülkemiz insanına karşı herhangi bir teşebbüse geçmeye cesaret edemesin.

                 Birlik ve beraberlik içinde güzel günlere doğru…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com