Reklamı Geç
Advert
Advert

İşte MHP'nin Seçim Planları

İşte MHP'nin Seçim Planları
İşte MHP'nin Seçim Planları

Siyaset, gündemde genellikle ilk sıralardaki yerini korurken MHP yönetimi kendi Kırmızı Kitabı'nda köklü bir değişiklik yaptı.
 
MHP, seçim kampanyasına kadar, ekonomiyi birinci sıraya koyduğu bir yol haritası çıkardı. MHP programındaki değişikliğin ardından genel merkezde ilk kez Ekonomik ve Sosyal Politikalar Başkanlığı kuruldu. Ekonomi politikaları üzerinde çalışan Ar-Ge biriminin yanı sıra milletvekillerinin katılımıyla 25 kişilik Ekonomi Çalışma Grubu ve Küresel Krizi İzleme-Değerlendirme Kurulu oluşturuldu. İşsizlikle Mücadele Seferberlik Programı'nı yenileyen MHP kadrosu, gelecek günlerde tüm illeri ziyaret ederek sivil toplum kuruluşlarıyla çözüm yollarını tartışacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yöneticiler 18 Şubat'ta İstanbul'da TÜSİAD'la ve diğer işadamlarıyla toplantılarda biraraya gelecek.

SOMUT PROJELER OLACAK

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partideki yeni oluşumu şöyle anlattı: "MHP programını 10 yılda bir yeniliyor. Kurultaydan sonra ekonomi öne çıkarıldı, tüzüğümüz de ona göre değiştirildi. MHP ekonomi yoğunluklu bir çalışma içine gidi. Suni gündem yerine, ülkenin gerçek gündemi olan işsizliğe çözüm bulmak, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gelir dağılımındaki adaleti sağlamak üzere ciddi projeler ve somut çözüm önerileriyle halkın karşısına çıkacağız. ‘Peki nasıl yapacaksınız'ın cevabını seçim kampanyamızda millete vereceğiz."

Vatandaşın derdinin siyasetten çok bahçesindeki elmasının ağaçta kalması olduğuna dikkat çeken Cihan Paçacı, şöyle konuştu:
 
"Ekonomiyi düze çıkaracak bir sihirli değnek yok. Ama temel bir yol var; Türkiye üreterek büyüyecek. Şimdiye kadar üretmeden tüketen bir ekonomi modeli uygulandı. Dışarıdan, özelleştirmeden sağlanan kaynaklar üretime değil tüketime gitti. Üretmeyen ekonomi işsizlik doğurur. Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılan borçlanmadan daha fazlası 2002'den itibaren son 7 yılda yapıldı, ama işsizlik arttı. Demek ki aldığınız kaynakları üretime dahil edememişsiniz. Üretim kaynaklarını ve çalışanı destekleyen bir modeli geliştireceğiz. İstihdam odaklı büyüme modelinin gereklerini ortaya koyacağız."
Hürriyet

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı