Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İş'te Kadınlar

İş'te Kadınlar

Kadın istihdamının desteklenmesi operasyonu kapsamında Şanlıurfa’da işi olmayan kadınlara yönelik İşkur tarafından düzenlenen mesleki eğitim kursunun ardından eğitim gören 9 kadından 7’si iş sahibi oldu.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 11:31
İş'te KadınlarKadınların aktif olarak iş hayatına atılmasını sağlamak için Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen ve İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nün faydalanıcısı olduğu kadın istihdamının desteklenmesi operasyonu kapsamında kadınlar çeşitli konularda mesleki yönde gelişimleri sağlayacak eğitimlere tabii tutuldu. Proje kapsamında dokuz ayrı branşta üç hafta içinde 12 günde 36 saat eğitim gören kadınlar kursları başarıyla tamamladı.

İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü bünyesinde görevli İMD (İş ve Meslek Danışmanları) servisi çalışma grubu çalışanları ile eğitim uzmanı Micheal Chambers tarafından verilen eğitimde ise işveren görüşmesi, mülakat teknikleri, cv (özgeçmiş) hazırlama, telefon görüşmesi vb. konularda bayanlar yeterlilik kazandı. İMD servisi çalışanları tarafından verilen eğitimin sonunda yüzde 90 başarı sağlandığı görülürken, eğitimin sonunda kursiyer bayanlara katılım belgeleri verildi.

Eğitimi başarıyla bitiren dokuz bayandan yedisi işe yerleştirilirken diğer iki bayan ise istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına yönlendirildi. İşkur Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre istihdama yönelik faaliyetlere ara verilmeden devam edileceği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com