Advert
Advert
Advert

İşte HÖDER'de çıkanlar

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Şanlıurfa'da yayın yapan bazı basın-yayın organlarınca, Harran Üniversitesi öğrencilerinin sıkıntıda oldukları haberine bir açıklama getirdi.

İşte HÖDER'de çıkanlar
İşte HÖDER'de çıkanlar

İşte Emniyet müdürlüğünden yapılan o açıklama; “İlimizde yayın yapan bazı basın-yayın organlarınca, Harran Üniversitesi öğrencilerinin sıkıntıda oldukları, Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince devamlı gözaltında tutuldukları ve psikolojik baskıya maruz kaldıkları şeklinde haberler yer almıştır.

 

2008 yılı içerisinde ilimizde kurulan (Harran Öğrenci Derneği) HÖDER isimli derneğin halen ilimizde faaliyet gösterdiği bilinmektedir.

 

Geçmiş tarihlerde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şahısların tespitine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, bahse konu şahısların, HÖDER isimli derneğe üye oldukları ve örgütsel faaliyetlerinin büyük bir bölümünü dernek merkezli olarak yürüttükleri tespit edilmiştir.

 

Bu bağlamda yürütülen soruşturma kapsamında; ilimizde, kamu binalarına molotof atma, araç yakma, terör örgütünün kırsal alanına eleman aktarımı, izinsiz gösteri yürüyüşü düzenleme gibi eylem ve faaliyetlerin, bahse konu HÖDER isimli dernek merkezli olarak yürütüldüğü tespit edilmiştir. Yürütülen soruşturma kapsamında bahse konu dernek binasında, 15.01.2010 tarihinde yapılan aramada; kullanıma hazır vaziyette 4 adet el yapımı bomba ele geçirilmiş, değişik tarihlerde yapılan başka aramalarda da; PKK/KCK terör örgütünün amacı, stratejisi ve ideolojisini anlatan kitaplar ile örgütün propagandasını içeren dergiler ve terör örgütünün kırsal alanda faaliyet gösteren örgüt mensuplarını övücü mahiyette, slayt şeklinde hazırlanmış görüntülerinin bulunduğu çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Kurulduğu tarihten bu güne kadar, yürütülen soruşturmalar kapsamında HÖDER içeresinde faaliyet gösteren 14 şahıs, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütünün propagandasını yapmak ve tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurmak veya el değiştirmek suçlarından, çeşitli tarihlerde yakalanarak tutuklanmıştır.

 

PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, S.K, EY, TG, MK, HK, isimli şahısların değişik tarihlerde HÖDER hakkında vermiş oldukları beyanlarda;

 

HÖDER içerisinde faaliyet gösteren şahısların; “Üniversiteyi kazanarak ilimize gelen doğu kökenli öğrencilerle akrabalık, hemşerilik vb. ilişkileri kullanarak irtibata geçtikleri ve bu yolla derneğe gidip gelmesini sağladıkları, bu öğrencilerin, konser, gezi, kamp, kurs (gitar, saz, tiyatro vb.) etkinlikler düzenleyerek dernekle olan bağlantılarını güçlendirdikleri ve zaman içerisinde, öğrencilere PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaparak, kandırılmaya müsait olanların terör örgütünün kırsal alanına gönderildikleri, terör örgütü tarafından önem atfedilen tarihlerinde üniversite içerisinde veya dernek içerisinde, terör örgütü propagandasını içeren etkinlikler düzenledikleri” belirtilmiştir.

 

Halen faaliyet gösteren HÖDER isimli derneğin 20 kişiden oluşan yönetim kurulu listesinde bulunan 15 kişinin, çeşitli tarihlerde hakkında terör suçlarından işlem yapılan kişiler olduğu bilinmektedir” denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı