Advert
Advert
Advert

İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR

Şanlıurfa Belediye Meclisi Aralık Ayı 12. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Başkanlığında yapıldı.

İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR
İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARARBelediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Bütçe görüşmelerine devam edildi. Belediye Meclisinin Bütçe görüşmelerinde oy çokluğu ile 2012 yılında su fiyatlarına zam yapılmayacağı kararı aldı. Bunun yarı sıra görüşmelerde meclis üyelerinin yine oy çokluğu ile toplu taşıma fiyatlarına 2012 yılında zam yapılmayacağı kararı verildi. Şanlıurfa Belediye Meclisi 2012 Bütçe görüşmeleri 12’inci bileşimi yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba meclis görüşmelerinde toplu taşımada Urfa Karta’ın tutuğunu belirterek “Günde yaklaşık 100 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde taşıyoruz. Biz toplu taşımada kâr etme amacında değiliz. Bizim bir tek amacımız var halkımızı sağlık ve sıhatlı bir şekilde taşımak. Şuana kadarki izlenimlerde de şunu görüyoruz; Halk Urfa Karttan memnun. Toplu taşımada bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafımıza eziyet etmek değil. Bizim burada el ele verip çalışmamız lazım. Urfa’nın önünü açmamız lazım. Bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafı zarar ettirmek değil” dedi.

TOPLU TAŞIMADA BÜYÜKŞEHİRLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ

Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşıma da gösterdiği başarı diğer büyükşehir belediyeleri tarafından da yakından takip edildiğini söyleyen Fakıbaba, “Bazı büyükşehir belediyeleri bizim elemanlarımızdan şuan danışmanlık hizmeti alıyor. Siz bu Urfa kart işini nasıl başardınız deniliyor. Bu belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Yani bizim Urfa Kart sistemi tutmuştur. Otobüs şoförlerine eğitimler veriyoruz. Halkımızın mutluluğunu düşünüyoruz. Halkımız da otobüslerimizden gayet memnun.” İfadelerini kullandı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır