Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR

İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR

Şanlıurfa Belediye Meclisi Aralık Ayı 12. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2011 Salı 20:19
İŞTE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARARBelediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Bütçe görüşmelerine devam edildi. Belediye Meclisinin Bütçe görüşmelerinde oy çokluğu ile 2012 yılında su fiyatlarına zam yapılmayacağı kararı aldı. Bunun yarı sıra görüşmelerde meclis üyelerinin yine oy çokluğu ile toplu taşıma fiyatlarına 2012 yılında zam yapılmayacağı kararı verildi. Şanlıurfa Belediye Meclisi 2012 Bütçe görüşmeleri 12’inci bileşimi yaklaşık iki buçuk saat sürdü.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba meclis görüşmelerinde toplu taşımada Urfa Karta’ın tutuğunu belirterek “Günde yaklaşık 100 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde taşıyoruz. Biz toplu taşımada kâr etme amacında değiliz. Bizim bir tek amacımız var halkımızı sağlık ve sıhatlı bir şekilde taşımak. Şuana kadarki izlenimlerde de şunu görüyoruz; Halk Urfa Karttan memnun. Toplu taşımada bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafımıza eziyet etmek değil. Bizim burada el ele verip çalışmamız lazım. Urfa’nın önünü açmamız lazım. Bizim amacımız diğer toplu taşıma yapan esnafı zarar ettirmek değil” dedi.

TOPLU TAŞIMADA BÜYÜKŞEHİRLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ

Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşıma da gösterdiği başarı diğer büyükşehir belediyeleri tarafından da yakından takip edildiğini söyleyen Fakıbaba, “Bazı büyükşehir belediyeleri bizim elemanlarımızdan şuan danışmanlık hizmeti alıyor. Siz bu Urfa kart işini nasıl başardınız deniliyor. Bu belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Yani bizim Urfa Kart sistemi tutmuştur. Otobüs şoförlerine eğitimler veriyoruz. Halkımızın mutluluğunu düşünüyoruz. Halkımız da otobüslerimizden gayet memnun.” İfadelerini kullandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com