Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İşte Bahçelievler 2. Sokağın yeni yüzü

İşte Bahçelievler 2. Sokağın yeni yüzü

Şanlıurfa’nın en işlek semtlerinden biri olan ve birçok ünlü markaya ait işyerlerinin yer aldığı Bahçelievler Mahallesi 2. Sokakta, Şanlıurfa Belediyesi’nce yürütülen iyileştirme çalışmalarında sona gelindi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 12:08
İşte Bahçelievler 2. Sokağın yeni yüzü
Zemin kaplamalarından tutun görüntü kirliliği oluşturan sıva-boya, tabela v.b olumsuzlukların ortadan kaldırıldığı Bahçelievler 2. Sokakta (119. Sokak) şimdi ise Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekiplerinin işbirliğinde örnek bir trafik uygulamasına imza atılıyor.
Eskiye nazaran yepyeni yüzüyle Urfalıların hizmetine açılan caddede “Tek Yön Araç Parkı” sistemiyle trafik akışına hız kazandırılıyor. Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, işyerlerinde veya caddede alışveriş yaparken daha rahat nefes aldıklarını ifade ediyorlar. Uygulama hakkında görüş bildiren Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Fen İşleri Müdürlüğümüzce bölgede yürütülen zemin kaplama çalışmasının ardından buradaki esnafa rahatlık sağlamak amacıyla örnek bir araç parkı uygulaması başlattık. Bu uygulama görüntülerde görüldüğü gibi hem bizim trafik zabıtası arkadaşlarımız tarafından hem de emniyet ekiplerimiz tarafından sürdürülüyor. Biz esnafımızdan ve halkımızdan rica ediyoruz. Bu uygulamada görev alan arkadaşlarımıza yardımcı olsunlar. Urfa hepimizin. Bu kurallara riayet etmelerini istiyoruz” dedi. DEĞİŞİM VATANDAŞI HAYRETE DÜŞÜRÜYOR Şanlıurfa Belediyesi’nce yürütülen bu çalışmaları büyük beğeni ile karşıladıklarını ifade eden Bahçelievler Mahallesi Sakinleri projede emeği geçen başta Belediye Başkanı Fakıbaba olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ettiklerini söylediler. Yaşının 80’e yakın olduğunu belirten bir vatandaş, “ Yaşım 78, 80. ben daha böyle bir cadde görmedim. Bundan daha güzel bir şey olur mu? Allah bu hizmeti bize nur namet verdi. Daha ne yapalım. Her yer temiz oldu, güzel oldu. Döşendi daha ne olsun” dedi. Çalışmaları oldukça yerinde bulan diğer bir vatandaş ise, “Caddeyi eski haliyle kıyasladığımızda yerlerin daha düzenli ve temiz olduğunu görüyoruz. Araçların tek yönlü park ettiklerini görüyoruz. İnsanların caddede geliş gidişleri daha düzenli. Bahçelievler’i daima böyle görmek istiyoruz” diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com